Житло з двома рівнями може стати практичним вибором для великих родин, які хочуть поєднати зручність проживання у місті з практичністю просторого приватного будинку. Тож дизайн дворівневої квартири повинен гармонійно комбінувати функціональність, красу та комфорт для всіх мешканців. 

У цій статті експерти студії дизайну інтер’єру Home Interiors розкажуть, як краще оформити дворівневу квартиру, щоб отримати затишний і комфортний простір.

#1. Взаєморозташування зон

Дизайн дворівневої квартири: затишна зона відпочинку
Дизайн дворівневої квартири: столова зона

Найпоширеніший варіант зонування дворівневої квартири виглядає наступним чином:

 • на першому рівні облаштовують спільний простір для дозвілля й спілкування. Знизу можуть бути передпокій, вітальня, кухня, санвузол, гостьова, ігрова, кабінет, бібліотека, домашній кінотеатр. Часто вітальню об’єднують з кухнею та столовою зоною;
 • другий поверх відводять під приватну зону відпочинку, ізольовану від гамірних місць спільного користування. Тут розташовують спальню, дитячу кімнату, гардероб, ванну й туалет.

Планування квартири залежить і від складу конкретної родини, віку та звичок її членів. Наприклад, спальні для літніх людей краще розмістити на першому поверсі, оскільки їм важко та часто ризиковано користуватися сходами. В такому випадку житлові кімнати розміщують якомога далі від входу.

#2. Дизайн сходів

Дизайн дворівневої квартири в класичному стилі

Сходи у дворівневій квартирі відіграють надважливу роль. Це не просто функціональний елемент для переміщення між поверхами, а ще й стильний акцент, який робить дизайн житла унікальним.

Вибір сходів у дворівневій квартирі залежить від площі та конфігурації приміщення. Вони мають відповідати потребам мешканців, бути міцними, безпечними й зручними для всієї родини. Дизайн сходів повинен гармоніювати із загальним стилем інтер’єру.

Для дворівневої квартири можна вибрати різні конструкції сходів:

 • маршові вважаються найзручнішими та найбезпечнішими, але через додаткові майданчики між маршами потребують багато простору;
 • гвинтові конструкції зі спуском по спіралі вздовж осі — ефектні й компактні. Але мають: недолік спускатися та підійматися ними не дуже зручно. Для дітей та людей похилого віку вони можуть бути небезпечними;
 • консольні сходи прикріплюють до опорних стін. Візуально вони немов витають у повітрі. Часто не мають поручнів, тому можуть бути небезпечні для дітей.
Сучасний дизайн дворівневої квартири

Сходи можуть бути виготовлені з дерева, скла, металу або комбінувати ці матеріали у різних пропорціях. Розташувати сходи у дворівневій квартирі можна у вітальні, передпокої або коридорі.

Якщо в родині є діти, сходи потрібно зробити виключно безпечними. На першій або останній сходинках варто поставити бар’єри. Гострі виступи й кути рекомендується закрити захисними наліпками. Бажано також встановити захисну сітку на балясинах. Щодо скляних панелей, їх можна додатково захистити щитами з пружного матеріалу або спеціальною плівкою.

#3. Стиль інтер’єру

Дизайн дворівневої квартири: кухня-вітальня

Дизайн дворівневої квартири залежить від смаків власників, метражу та конфігурації житла. Щоб інтер’єр мав гармонійний і стильний вигляд, рекомендується обидва поверхи квартири об’єднати єдиною концепцією та колірною палітрою. Якщо ж оформлювати поверхи або кімнати в різній стилістиці, є ризик, що вигляд житла буде занадто еклектичним.

Дизайн дворівневої квартири: оформлення дитячої

Єдиний виняток — дитяча кімната. Тут можна сміливо експериментувати з меблями та оформленням стін для створення унікального дизайну, який сподобається малечі.

Частим вибором для оформлення дворівневої квартири є такі стилі:

 • мінімалізм візуально збільшує простір завдяки лаконічності, простим формам і відсутності надмірного декору. Нейтральні й світлі кольори у поєднанні з точковим освітленням створюють затишну атмосферу;
 • лофт та його відкрите планування з використанням натуральних матеріалів, металу й цегли для оформлення допомагає створити простий, але разом з тим цікавий і функціональний дизайн;
Дизайн дворівневої квартири: скандинавський стиль
 • сканді (як у прикладі вище) втілює затишок і практичність. Теплі й м’які світлі відтінки, природні матеріали, прості форми, максимум природного освітлення, красивий і функціональний декор роблять двоповерхову квартиру зручною і гармонійною;
 • контемпорарі гармонійно поєднує елегантність і практичність. Лаконічне планування з чітко розділеними функціональними зонами, вбудованими меблями й модульними конструкціями дозволяє створити зручний і вишуканий інтер’єр. Відкритий світлий простір увиразнюється оригінальним декором з яскравими акцентами.

#4. Корисні поради для оформлення інтер’єру дворівневої квартири

Вишуканий дизайн дворівневої квартири

Щоб зробити дизайн дворівневої квартири зручним і функціональним, пропонуємо скористатися рекомендаціями від наших дизайнерів.

 • Слід чітко визначити функціональні зони на обох рівнях ще на етапі планування. Це допоможе створити максимально зручний дизайн, який відповідатиме потребам сім’ї.
 • Якщо природного світла недостатньо, потрібно продумати додаткові сценарії освітлення у різних зонах.

Працюємо не з трендами, а з людиною. Дизайнерський ремонт з гарантією 1 рік.

Дізнатися більше

 

 • Сходи у дворівневій квартирі зменшують корисну площу, тому простір під ними варто використати для зберігання речей. Там можна облаштувати шафи, полиці, шухляди чи комору.
 • Для безпечного пересування сходами в темний час доби варто подбати про різні варіанти їх освітлення. Це можуть бути кілька плафонів на різній висоті, світлодіодна стрічка, точкові світильники, датчики руху.
Дизайн дворівневої квартири: оформлення сходів
Дизайн дворівневої квартири з елементами стилю лофт
 • Не рекомендується встановлювати сходи з крутим нахилом, оскільки це незручно для пересування та підйому меблів.
 • Для зручності мешканців та гостей доступ до сходів має бути максимально відкритим.
 • Різноманітні сучасні системи для зберігання речей і вбудовані меблі допоможуть оптимально використати простір дворівневої квартири. 
 • Міжкімнатні двері на другому рівні квартири краще вибрати з шумоізоляцією. Це захистить від шуму й розмов з першого поверху та створить тиху, спокійну атмосферу.
 • Бажано на кожному поверсі дворівневої квартири розмістити санвузли.

Дизайн дворівневої квартири вимагає врахування багатьох технічних нюансів, тому краще скористатись послугами дизайнера інтер’єру. Фахівці студії Home Interiors створять для вас дизайн-проєкт з урахуванням ваших смаків, потреб кожного члена сім’ї та особливостей двох рівнів

Завдяки 3D візуалізації інтер’єру ви зможете оцінити концепцію і планування ще до реалізації проєкту. Наші фахівці грамотно розділять житло на функціональні зони, розроблять технічну документацію, складуть кошторис, проконтролюють професійну ремонтну бригаду та графік виконання робіт на всіх етапах. Звертайтесь до нас, і ви отримаєте зручний, комфортний і стильний дизайн дворівневої квартири «під ключ»!

×
Имя
Email
Контактный номер
Загрузить файл
Оставить заявку
You should enable JavaScript to use this form.