Освітлення передпокою потрібно продумувати особливо ретельно, оскільки в цьому просторі немає вікон і денне світло сюди практично не потрапляє. Крім того, важливо, щоб дизайн передпокою поліпшував настрій господарям та справляв гарне враження на гостей. Оскільки це перше, що вони бачать, коли приходять до вашого будинку.

Невелика площа та специфічна форма передпокою потребують особливого підходу під час планування штучного світла. Експерти студії дизайну інтер’єру Home Interiors підготували статтю про нюанси організації освітлення цього простору.

#1. Види освітлення у передпокої

Грамотне освітлення передпокою

Виділяють три типи освітлення:

  • загальне освітлює всю площу передпокою. Як правило, для цього типу освітлення використовується комбінація кількох освітлювальних приладів. Наприклад, головний світильник доповнюється точковими світильниками по периметру стелі. Для загального освітлення передпокою не завжди обов’язково використовувати великий світильник. Часто вистачає стельових чи настінних спотів. Змінюючи їх напрямок, ви отримаєте необхідний кут світла. Настінні освітлювальні прилади часто встановлюють як доповнення до стельових пристроїв, але в невеликому приміщенні їх можна використовувати самостійно;
  • локальне освітлення передпокою використовують, якщо в певній зоні потрібна яскравіша ілюмінація. Наприклад, такий вид підсвічування можна використовувати для дзеркала, вішалки, шафи, сходів, столика, картин, фото. Локальне освітлення найчастіше виконує практичну функцію, спрощуючи пошуки необхідних речей. Для такого сценарію підходять освітлювальні прилади, які м’яко розсіюють світло: точкові або настінні світильники, різні споти;
  • декоративне освітлення організують, використовуючи споти чи світлодіодні стрічки. Таке підсвічування допоможе розставити акценти, а також візуально скоригує приміщення нестандартної форми або занадто темного передпокою. Вмонтована по периметру підлоги світлодіодна стрічка забезпечує безпечний рух у темряві.

#2. Як розмістити вимикачі та розетки?

Стильне освітлення передпокою
Эффектное освещение в коридоре

Кількість розеток та вимикачів залежить від планування та площі приміщення, а також від типів вибраних освітлювальних приладів. Найчастіше достатньо 1-2 елементів. Стандартна висота вимикача від підлоги становить 75-90 см.

У Г-подібному, вузькому та довгому передпокої для зручності слід встановити додаткові елементи. Для кількох світлових сценаріїв підійде майстер-вимикач, який дозволить легко вибрати потрібне освітлення передпокою. Також рекомендується встановити вимикачі з датчиком руху: світло автоматично вмикається, тільки-но ви входите до приміщення, і вимикається, коли виходите.

Працюємо не з трендами, а з людиною. Дизайнерський ремонт з гарантією 1 рік.

Дізнатися більше

 

Висота розміщення розеток залежить від призначення: на висоті 30-35 см від підлоги та 10 см від дверного отвору встановлюють розетки для підключення побутової техніки. Розетки над консоллю розміщують на висоті 100-130 см. У кожному випадку вони мають бути якомога далі від опалювальних приладів та інженерних комунікацій, а також не закриті меблями.

Питання розміщення розеток та вимикачів бажано вирішувати на етапі розробки дизайну інтер’єру передпокою. А встановлювати джерела струму слід під час ремонту до фінішного оздоблення стін.

#3. Освітлення передпокою нестандартної конфігурації

Освітлення стильного передпокою

Передпокій буває різного планування, і це потрібно врахувати під час розробки схеми освітлення та вибору освітлювальних приладів. Рекомендується монтувати освітлення таким чином, щоб не залишалося темних кутів. В інтер’єр маленьких, вузьких, довгих і квадратних передпокоїв гармонійно вписуються вбудовані світильники, стельові й настінні споти. Їх варто розміщувати на однаковій відстані, щоб освітлення передпокою було рівномірним.

#4. Поради від дизайнерів

Ефектний світлодизайн передпокою
Вишукане освітлення коридора

Щоб максимально грамотно організувати освітлення передпокою, пропонуємо скористатися рекомендаціями від наших дизайнерів:

  • норма освітлення має становити 50-75 лк (1 люкс = 1 люмен на кв.м);
  • бажано, щоб світло було теплим, оскільки холодні відтінки спектра роблять простір незатишним та надто офіційним;
  • щоб сонячне світло проникало в коридор із сусідніх приміщень, можна поставити двері, модель зі скляними вставками у вітальню або взагалі не встановлювати двері;
  • дзеркало потрібно розмістити так, щоб на нього потрапляло максимум світла. Дзеркальну поверхню можна використовувати як покриття для вбудованих шаф. Усі ці варіанти підходять для передпокоїв різного розміру та форми, працюючи за одним принципом: вони немов подвоюють кількість світла і візуально збільшують площу;
  • комбінуйте світильники, використовуйте глянцеві, металеві та скляні поверхні для гарної гри світла;
  • розміщуйте освітлювальні прилади так, щоб не було темних кутів та неосвітлених ділянок;
  • для освітлення передпокою рекомендується підбирати такі тип і температуру світла, як і в інших кімнатах;
  • настінне освітлення візуально робить простір ширшим.

Розробляючи проєкт освітлення передпокою, потрібно врахувати багато нюансів, про які знають лише фахівці. Щоб отримати по-справжньому затишне та гарне приміщення, довірте це питання професіоналам, замовивши послуги дизайнера інтер’єру. Він визначать тип, правильне розміщення та необхідну кількість джерел світла з урахуванням площі, конфігурації та технічних характеристик передпокою. В результаті ви отримаєте стильний та комфортний дизайн, про який мріяли.

×
Имя
Email
Контактный номер
Загрузить файл
Оставить заявку
You should enable JavaScript to use this form.