Арт-об’єкти в дизайні інтер’єру додають простору глибини, індивідуальності та завершеності. Унікальні мистецькі елементи мають художню та матеріальну цінність, але найголовніше — відображають особистість, стиль та вподобання власників житла. 

У цій статті експерти студії дизайну інтер’єру Home Interiors розкажуть, якими бувають арт-об’єкти та як їх краще розмістити у вашій оселі.

#1. Види арт-об’єктів в інтер’єрі

Арт-об'єкти в дизайні інтер'єру: картини

Арт-об’єкти в дизайні інтер’єру охоплюють широкий спектр декоративних предметів і витворів мистецтва.

 • Живопис та графіка — можуть бути намальованими вручну або надрукованими на полотні. Сюди ж можна віднести постери, колажі та графіті.
 • Скульптури з різного каменю, металу, дерева, пап’є-маше, дзеркальних або інших матеріалів доповнять будь-яке стильове рішення в інтер’єрі. Такі арт-об’єкти створюють простір “з характером”, зонують його та слугують фокусними точками в дизайні приміщення.
 • Декоративно-прикладне мистецтво (оригінальні меблі, вироби з кераміки, текстиль, скло, вітражі, мозаїка, світильники, панно тощо) слугують як функціональним, так і естетичним цілям.

Працюємо не з трендами, а з людиною. Дизайнерський ремонт з гарантією 1 рік.

Дізнатися більше

 

 • Розписи та барельєфи можуть бути зроблені в будь-якому стилі. Настінні арт-об’єкти в дизайні інтер’єру мають особливо виграшний вигляд у комбінації з точковим освітленням.
 • Інсталяції та інші витвори сучасного мистецтва змінюють звичне уявлення про дизайн житлового простору та кидають виклик традиціям. Арт-об’єкти з металу, скла, пластику чи композитних матеріалів привертають увагу, вражають, стимулюють фантазію.

#2. Функції арт-об’єктів у просторі

Арт-об'єкти в дизайні інтер'єру стильної квартири

Основна й найочевидніша мета додавання арт-об’єктів у дизайн інтер’єру житла — зробити простір неповторним та відобразити смаки й уподобання мешканців. Проте як класичні, так і авангардні предмети мистецтва можуть виконувати різні функції.

 • Естетична — арт-об’єкти прикрашають житло та доповнюють загальну концепцію дизайну. За їх допомогою можна розставити кольорові акценти в інтер’єрі, створити візуальний баланс й відчуття гармонії.
 • Психологічна — предмети мистецтва поліпшують настрій, заспокоюють і наповнюють енергією, знімають стрес та сприяють розслабленню.
 • Функціональна — арт-об’єкти наповнюють приміщення об’ємом та зонують простір. До того ж деякі такі елементи інтер’єру можуть виконувати практичні функції (наприклад, журнальні столики, світильники, посуд).

#3. Критерії вибору арт-об’єктів для інтер’єру

Арт-об'єкти в дизайні інтер'єру пентхауса

Обираючи арт-об’єкти для свого простору, слід враховувати наступні аспекти.

 • Стиль інтер’єру. Арт-об’єкти мають гармонійно доповнювати та відповідати загальній стилістиці. Наприклад, абстрактний живопис та арт-об’єкти з геометричними формами й лаконічними лініями доповнять інтер’єр у стилі мінімалізм. А картини з класичними сюжетами або вишукані гобелени прикрасять інтер’єр у класичному стилі.
Арт-об'єкти в дизайні інтер'єру в стилі лофт
 • Розміри приміщення. Варто переконатись, що масштаб і пропорції арт-об’єктів відповідають загальній площі простору. Так, у маленькій кімнаті багато великих картин або скульптур матимуть недоречний вигляд. У такому випадку краще вибрати одну картину, яка стане фокусним центром інтер’єру, або кілька невеликих полотен.
 • Кількість арт-об’єктів. Не рекомендується перенасичувати інтер’єр арт-об’єктами, адже це може його візуально перевантажити. Краще вибрати один об’єкт або поєднати кілька, щоб створити цікаву композицію.
Арт-об'єкти в дизайні інтер'єру світлої вітальні
 • Власні смаки та інтереси. Передусім арт-об’єкти повинні подобатися саме вам як власникам житла. Це важливий аспект вибору, адже дизайн інтер’єру має бути красивим і комфортним для життя, а арт-об’єкти викликати приємні емоції.

#4. Розташування арт-об’єктів у просторі

Арт-об'єкти в дизайні класичного інтер'єру

Правильне розміщення арт-об’єктів в дизайні інтер’єру є вирішальним фактором для їх ефектної демонстрації.

 • Грамотний  світлодизайн, використання кількох освітлювальних приладів та різних сценаріїв освітлення можуть підкреслити певні елементи арт-об’єктів та створити цікаві ефекти.
 • Якщо дизайн інтер’єру будується навколо колекції арт-об’єктів, їх краще розмістити в зоні більшої видимості (на стінах, столах, підлогових підставках) або в місцях з інтенсивним рухом людей (коридорах та вітальнях).
Арт-об'єкти в дизайні інтер'єру сучасної вітальні
 • Дрібні або невеликі арт-об’єкти краще групувати. Під принти або фотографії можна виділити місце на одній стіні. Статуетки краще поставити у вітрину або розмістити на відкритих поверхнях — полицях, журнальних столиках, стелажах, підвіконнях. Об’ємні арт-об’єкти найчастіше рекомендують розміщувати в кутку кімнати або ближче до стіни, щоб вони не заважали переміщенню.

#5. Останні тенденції використання арт-об’єктів в інтер’єрах

Арт-об'єкти в дизайні інтер'єру: сучасне мистецтво

Сучасні арт-об’єкти в дизайні інтер’єру мають важливу відмінність від класичних — вони не підпорядковуються жодним правилам з погляду матеріалів і форм. Отже, сьогодні виразно помітна спрямованість на інновації, еклектику та індивідуалізм.

 • Все популярнішими для оздоблення інтер’єру стають арт-об’єкти, створені локальними художниками, ремісниками й митцями-початківцями.
Арт-об'єкти в дизайні інтер'єру столової зони
Арт-об'єкти в дизайні інтер'єру студії
 • Трендом є використання арт-об’єктів для художнього озеленення житлових просторів. Наприклад, вертикальні сади, флораріуми, кокедами та бонсай — усі живі рослини в інтер’єрі користуються надзвичайною популярністю;
 • Інтерактивні й технологічні арт-об’єкти об’єднують мистецтво та сучасні технології для створення неймовірного дизайну. Наприклад, світлові інсталяції змінюють колір або інтенсивність світіння. Інтерактивні світлодіодні елементи можна запрограмувати на зміну кольорів, яскравості та звукових ефектів тощо.
Арт-об'єкти в дизайні інтер'єру спальні
 • Еклектичний мікс із різних мистецьких стилів та арт-об’єктів дозволяє створити цікавий дизайн. Наприклад, вдале поєднання класичного живопису із сучасними скульптурами й вінтажними предметами надасть інтер’єру родзинку.

Сьогодні арт-об’єкти в дизайні інтер’єру не варто ототожнювати з простими прикрасами. Предмети мистецтва — це часто композиційний центр у сучасному житлі, який відображає індивідуальність, самобутність й художній смак власників. Ці елементи роблять простір стильним, виразним і затишним за умови їх грамотного поєднання та правильного розміщення. 

Щоб гармонійно вписати арт-об’єкти в дизайн приміщення, скористайтеся послугами дизайнера інтер’єру. Фахівці студії Home Interiors розроблять оригінальний дизайн-проєкт житла та доповнять його цікавими мистецькими рішеннями з урахуванням ваших смаків.

×
Имя
Email
Контактный номер
Загрузить файл
Оставить заявку
You should enable JavaScript to use this form.