Питання як зберегти тепло в оселі набуває актуальності кожної зими, але цього року стоїть особливо гостро. Саме тому фахівці студії дизайну інтер’єру Home Interiors вирішили поділитися з вами практичними порадами, завдяки яким у вас вдома буде тепло та затишно взимку. Перевага запропонованих нами способів в ефективності та простоті — адже вони не потребують складного, довгого і дорогого ремонту. Читайте далі та дізнайтесь, як зробити свій дім теплішим у холодний сезон!
#1. Утепліть вікна
Вікна — найбільше джерело тепловтрат у помешканні. Тому аби зберегти тепло в оселі, їх обов’язково потрібно утеплити. Це можна зробити власноруч, навіть не міняючи старі віконні конструкції. Щоб усунути продування та втрати тепла, ви можете:
- відрегулювати фурнітуру, щоб забезпечити щільне притискання стулки по периметру вікна (режим «зима»);
- нанести на щілини силіконовий герметик або замазку;
- замінити пошкоджені гумові ущільнювачі на нові;
- обклеїти віконні стулки по периметру вітрозахисною стрічкою, будівельним скотчем або поролоновим утеплювачем на клейовій основі;
- наклеїти на скло теплоощадну плівку;
- повісити щільні штори. Цупкі тканини з вовни та льону добре захищають від протягів. Для теплоізоляції також підходять жалюзі й тканинні ролети.
#2. Постеліть килими
Килим на підлозі — практичний варіант для всіх, хто хоче створити затишну атмосферу та зберегти тепло в оселі. М’які та приємні на дотик вироби гарантують, що власникам житла не доведеться ходити по холодній підлозі. Чим товстіший матеріал, тим краще теплоізоляція.
Килими з довгим ворсом і м’якою пухнастою поверхнею ідеально підходять для спальні, дитячої кімнати і вітальні. Вони гарно зберігають тепло та дарують ногам приємні відчуття. А ось килими без ворсу краще вибирати для приміщень з високою прохідністю — кухні, передпокою і коридору. Пояснюється це тим, що за таким килимовим покриттям легше доглядати.
#3. Прикрасьте оселю в’язаними речами
В’язані вироби взимку — не тільки красиві елементи домашнього декору. Ковдри, пледи та подушки на ліжку, дивані або кріслі подарують тепло та комфорт, зроблять зимові вечори особливо затишними. До того ж, речі фактурної в’язки або з класичними візерунками — гарний варіант для прикрашання вітальні, спальні та дитячої кімнати. Яскраві в’язані доріжки у формі звірів неодмінно сподобаються дітям.
Накидки, чохли та сидушки для стільців, табуретів, крісел чи диванів додатково зігрівають, захищають поверхню меблів від зношування та й просто мають ефектний вигляд. В’язаний пуф — не лише цікавий декор, а й зручне, тепле місце для сидіння. А в’язані чохли для чашок довше зберігатимуть ваші напої теплими.
#4. Придбайте інфрачервоні або кварцові обігрівачі
Щоб підтримати комфортну температуру та зберегти тепло в оселі, не обійтись без обігрівачів. Ми рекомендуємо інфрачервоні й кварцові, і зараз розповімо чому.
Принцип роботи інфрачервоних пристроїв наступний: нагрівальний елемент випромінює ІЧ-хвилі, які спочатку нагрівають тверді поверхні та предмети. Потім вони віддають тепло в повітря, нагріваючи його до комфортної температури. Принцип дії кварцового обігрівача дещо відрізняється: в монолітну плиту вбудований нагрівальний елемент. Він розжарюється і підвищує температуру кварцової плити, а та гріє простір навколо. Після вимкнення вона продовжує віддавати тепло протягом кількох годин.
Попри відмінності у принципі роботи, інфрачервоні та кварцові обігрівачі мають спільні переваги:
- економно витрачають електроенергію;
- швидко нагрівають повітря;
- не спалюють кисень та не висушують повітря;
- мають високий рівень тепловіддачі;
- безшумно працюють;
- не підіймають пил.
#5. Зачиняйте міжкімнатні двері
Щоб зберегти тепло в оселі, рекомендується дотримуватись простих правил щодо дверей. Якщо в певних приміщеннях підтримується вища температура, краще тримати міжкімнатні двері у них зачиненими. Так повітря з теплого простору не вийде в прохолодніший. Також у домі не буде протягів, а тепле повітря не охолоджуватиметься, циркулюючи між кімнатами.
#6. Не закривайте радіатори
Найпростіший спосіб зберегти тепло в оселі та підвищити температуру в приміщенні на 1-3 градуси — відкрити радіатори. Найчастіше їх закривають тюлі й штори, котрі поглинають тепло, рідше — меблі або декоративні панелі, які його затримують. У будь-якому разі батареї варто відкрити, щоб повітря в кімнаті прогрівалося швидше й краще.
#7. Додаткові поради для створення теплої та затишної атмосфери
Правильно підібрані освітлення та декор поліпшують настрій та додають тепла й затишку, навіть коли за вікнами вирує хуртовина. Такі аксесуари впишуться в будь-який інтер’єр:
- фігурні й аромасвічки дарують світло та тепло, а також заспокоюють. Акорди кави, кориці, цитрусових, хвої, прянощів, випічки перетворюють вечір на сеанс ароматерапії. Головне — дотримуватись правил пожежної безпеки та слідкувати, щоб свічки були недоступними для дітей;
Працюємо не з трендами, а з людиною. Дизайнерський ремонт з гарантією 1 рік.
- LED-світильники (у формі Місяця, планет, карти України, дерев, тварин, птахів тощо) та гірлянди створюють магічний святковий настрій. Можна вибрати моделі на батарейках. Вироби з вбудованою батареєю, яка заряджається від мережі чи USB, довго працюють автономно;
- додайте в інтер’єр оселі теплих фарб. Текстильні вироби та аксесуари жовтого, червоного і помаранчевого кольорів, що асоціюються з теплом, сонцем та вогнем, тонізують, поліпшують настрій, викликають позитивні емоції, зігрівають та підвищують роботоздатність. Чудовий варіант для холодної пори року, коли за вікном похмура погода;
- пледи з флісу, вовни та плюшевих тканин, хутряні подушки, ковдри та накидки зігрівають, створюють затишну атмосферу та красиво доповнюють в’язані речі.
Сподіваємося, ваша зима буде теплою та затишною, а дім — готовим до морозів. А наші поради допоможуть зберегти тепло в оселі.
Якщо ви плануєте облаштування нового житла, звертайтесь до нас на етапі проєктування. Скориставшись послугами дизайнерів інтер’єру студії Home Interiors, ви отримаєте красиву, теплу та енергонезалежну оселю.
Останні коментарі