Кольорові акценти в інтер’єрі — чудовий інструмент для надання простору індивідуальності. Саме барвисті деталі найчастіше стають завершальними штрихами в дизайні. Грамотно підібрані акцентні елементи ефектно контрастують з панівною палітрою кольорів, разом з тим доповнюючи та вдало підкреслюючи її. Але якщо вибрати їх неправильно, вони можуть порушити загальну дизайн-концепцію.

У цій статті фахівці студії дизайну інтер’єру Home Interiors розкажуть, як розставити яскраві акценти, щоб поєднання кольорів мало красивий і гармонійний вигляд.

#1. Що таке кольоровий акцент та як визначити потрібну пропорцію акцентного кольору?

Стильні акценти в інтер’єрі студії

Кольорові акценти — це деталі інтер’єру, колір яких помітно відрізняється від відтінків, що переважають у приміщенні. Доповнюючи та контрастуючи з основною гамою, вони можуть впливати на атмосферу та настрій.

Щоб правильно розставити кольорові акценти в інтер’єрі, дизайнери часто користуються формулою 60-30-10. У цій пропорції 60% займає домінантний колір, 30% — додатковий або відтінки головного кольору, а 10% — акцентний. Головний колір створює загальну атмосферу і відповідає за цілісність композиції, додатковий — за контраст або підтримку основного, а акцентний додає простору життя. Це класичне правило допомагає створити відчуття балансу, підібрати гармонійну палітру кольорів і уникнути «плаского» інтер’єру.

#2. Які елементи вибрати для акценту в інтер’єрі?

Акцентні елементи декору в інтер’єрі

Барвистими акцентами, колір яких відрізняється від основного тону, можуть бути:

  • меблі (диван, крісла, стільці, пуфи, журнальний столик, обідній стіл, стільниця, комод);
  • текстиль (пледи, подушки, килими, тюль, штори);
  • елементи декору та різні аксесуари (картини, вази, свічники, оригінальні рами для дзеркал, світильники, живі рослини);
  • посуд;
  • двері, стіни, віконні рами.

Вибір конкретних акцентних елементів залежить від вашого смаку, уподобань, а також стилю, що використовується в інтер’єрі. Отримати максимально ефектний результат може допомогти професійний дизайнер, який розробить для вас індивідуальний проєкт.

#3. Як підібрати акцентний колір?

Кольорові акценти в інтер’єрі квартири

Щоб вибрати як основні кольори, так і кольорові акценти в інтер’єрі, можна використовувати кольорове коло, розроблене художником та теоретиком мистецтва Йоганнесом Іттеном.

У круговій схемі 12 кольорів:

  • основні (жовтий, червоний, синій);
  • додаткові, отримані при рівному змішуванні основних фарб (зелений, фіолетовий, помаранчевий);
  • третинні отримують, змішуючи основні та додаткові (червоно-оранжевий, синьо-зелений, жовто-зелений, синьо-фіолетовий, червоно-фіолетовий).
Колірне коло Іттена

Окремо виділяють ахроматичні кольори (білий, сірий, чорний).

Є кілька варіантів гармонійних колористичних комбінацій:

  • комплементарні (контрастні) тони розташовані один навпроти одного (червоно-фіолетовий — жовто-зелений);
  • класична тріада поєднує три фарби, розміщені на рівній відстані (помаранчевий — зелений — фіолетовий);
  • аналогова тріада — для інтер’єру вибирають три або п’ять відтінків, що йдуть поруч (червоний — червоно-фіолетовий — фіолетовий);
  • прямокутна модель — це дві контрастні пари (червоний — помаранчевий — зелений — синій);
  • квадратна (модифікація прямокутної) — використовуються чотири рівновіддалені відтінки (червоно-фіолетовий — жовто-зелений — помаранчевий — синій).

Працюємо не з трендами, а з людиною. Дизайнерський ремонт з гарантією 1 рік.

Дізнатися більше

 

Яке б поєднання ви не вибрали, спочатку необхідно визначитися з головним кольором. Для оформлення сучасних інтер’єрів найчастіше вибирають нейтральну, спокійну базу — білий, бежевий, сірі відтінки. Потім основний колір доповнюється іншими тонами та яскравими акцентами. Так можна знайти ідеальний баланс.

Залежно від температури всі кольори поділяються на теплі (бежевий, червоний, помаранчевий, жовтий) та холодні (зелений, синій, сірий, фіолетовий). Вважається, що теплі фарби поліпшують настрій, тому вони більше підходять для кухні, їдальні та вітальні. Прохолодні діють по-іншому — заспокоюють і розслаблюють, тому їх краще вибирати для спальні, дитячої, кабінету та ванної.

#4. Як краще розставити яскраві акценти в інтер’єрі: поради від дизайнерів

Яскраві акценти в інтер’єрі вітальні

Насамкінець пропонуємо кілька порад від наших дизайнерів, які допоможуть правильно розставити яскраві акценти:

  • на етапі планування проєкту скористайтесь фотореалістичною 3D візуалізацією. Це дасть можливість побачити, який вигляд матимуть вибрані кольори в інтер’єрі, а за потреби — внести зміни до дизайну;
  • при виборі палітри кольорів і яскравих акцентів слід враховувати розмір і призначення приміщення, висоту стель, освітлення, орієнтацію вікон по сторонах світла й обрану стилістику інтер’єру. Наприклад, теплі тони в невеликій кімнаті можуть візуально зменшити її, а надлишок холодних відтінків у просторій кімнаті зробить її офіційною і занадто строгою;
  • симетрично розміщені кольорові акценти в інтер’єрі мають гармонійний вигляд. Однак такий варіант найбільше підходить для класичних стилів;
  • використовуйте яскравий акцент максимум тричі в різних зонах кімнати на значній відстані;
  • акценти одного кольору, але різної форми та текстури мають особливо цікавий та стильний вигляд;
  • не бійтеся використовувати яскраві та глибокі відтінки. Базові бежевий та сірий підкуповують універсальністю, але якщо ви хочете надати інтер’єру унікальності, варто додати трохи насичених та барвистих кольорів;
  • щоб інтер’єр всього будинку сприймався єдиним цілим, можна використовувати схожий набір фарб у різних комбінаціях, розставивши акценти по всьому житлу. Також можна оформити деякі з приміщень у гамі кольорів, що відрізняється від основної. Наприклад, гарною ідеєю буде використовувати в дитячій більш барвисті кольори та акценти.

Кольорові акценти в інтер’єрі відіграють важливу роль. За умови їх правильного використання монохромний простір стає більш оригінальним, стильним і затишним. Але важливо пам’ятати: до вибору палітри слід підходити акуратно, щоб не зробити інтер’єр занадто строкатим або, навпаки, прісним та «стерильним».

Щоб результат порадував, краще скористатись допомогою професіоналів, замовивши послуги дизайнера інтер’єру. Працюючи над проєктом, наші фахівці не лише вдало розставлять колірні акценти, а й вирішать решту завдань, пов’язаних з ремонтом і прикрашанням вашого житла. Вони врахують ваші смаки, побажання та особливості способу життя. Довірте оформлення свого житла експертам, і ви отримаєте гарний та стильний простір мрії!

×
Имя
Email
Контактный номер
Загрузить файл
Оставить заявку
You should enable JavaScript to use this form.