Дизайн маленької квартири потребує особливого підходу. Щоб отримати гарний, зручний та функціональний простір на невеликій площі, краще довіритися професіоналам. Спеціалісти студії дизайну інтер’єру Home Interiors знають, що потрібно для створення квартири мрії. У нашій новій статті дизайнери поділяться рекомендаціями, які допоможуть створити ідеальний інтер’єр невеликого житла.
#1. Оптимізуйте планування та зонуйте простір
Ключ до функціонального та затишного дизайну маленької квартири — грамотне планування та зонування. Є кілька способів збільшити площу, змінивши планування. Ви можете:
- демонтувати перегородки, об’єднавши кухню та вітальню;
- розширити санвузол, використовуючи квадратні метри коридору;
- об’єднати ізольований передпокій із житловою кімнатою;
- приєднати передпокій до вітальні чи лоджію до кімнати.
Для ефективного зонування у маленькій квартирі використовують:
- розсувні двері замість розпашних;
- відкриті двосторонні стелажі;
- вбудовані шафи;
- перепад висоти підлоги;
- перегородки зі смартскла, що змінює прозорість.
Працюємо не з трендами, а з людиною. Дизайнерський ремонт з гарантією 1 рік.
Для розділення також можна встановити рейкові перегородки зі світлої деревини. Скляні перегородки або вставки різної ширини та висоти розмежовують зони, разом з тим пропускаючи денне світло та даруючи відчуття простору. Від таких рішень дизайн маленької квартири лише виграє.
Поєднання кількох кольорів та різних за фактурою оздоблювальних матеріалів — ще один варіант зонування. На підлозі рекомендується використовувати різні види покриття. Для виділення зон варто грати з кольором, фактурою чи візерунками, розставивши яскраві колірні акценти у загальній світлій палітрі.
#2. Правильно підбирайте стиль інтер’єру
Дизайн маленької квартири передбачає раціональне використання кожного сантиметра. Тому оптимальні стилі інтер’єру для компактного житла — мінімалізм, хай-тек, сучасний, скандинавський. Брутальний лофт також підходить для невеликих квартир. Усі ці стилі втілюють зручність, лаконічність та простоту. Мінімум речей та декору, максимум світла, натуральні матеріали, ергономічні меблі, багаторівневе освітлення, світла палітра, колірні акценти, прості форми та лінії візуально збільшують простір та допомагають уникнути захаращеності.
Для маленької квартири не підійдуть стилі, багаті на дрібні деталі, та такі, що передбачають велику кількість текстилю та декору. Наприклад, невдалим вибором будуть арт-деко, бохо, прованс, кантрі, попарт.
#3. Віддайте перевагу світлим відтінкам
Хороший спосіб візуально додати в дизайн маленької квартири кілька квадратних метрів — віддати перевагу нейтральній кольоровій гамі. Світлі, пастельні та приглушені кольори створюють відчуття легкості та роблять кімнати просторішими на вигляд. Білий, бежевий, молочний, кремовий, сірий і світло-зелений тони можна використовувати монохромно або комбінувати з іншими відтінками, вибравши один колір за основу.
Секрети вдалого дизайну інтер’єру маленької квартири — гра з кольором та використання кількох відтінків, але без надлишку темної гами. У невеликому просторі допускається контрастне оформлення однієї стіни темнішим тоном. Якщо кухня об’єднана з вітальнею, її стіни мають гармоніювати з відтінками у зоні для відпочинку, але не обов’язково їх дублювати. Для спальні краще використовувати спокійні тони стін, а для вітальні підійдуть насиченіші.
#4. Продумайте освітлення
Щоб забезпечити максимальне проникнення сонячного світла, рекомендується відмовитись від важких штор. Краще вибрати жалюзі, легкі струмливі тканини або тканинні ролети.
Проєктуючи дизайн невеликої квартири, бажано не обмежуватися одним джерелом світла. Щоб оптично розширити простір, необхідно організувати різнорівневе освітлення: світильники на стелі та стінах, а також поряд з ліжком, кріслами та диваном. Джерела світла слід розмістити рівномірно. Краще відмовитися від масивних люстр, великих підвісних конструкцій на користь спотів, напівпрозорих абажурів або вбудованих світильників. Декілька джерел світла з різною яскравістю можна використати для розділення, виділяючи зони для сну, роботи та відпочинку.
#5. Підберіть відповідне оздоблення
Правильний вибір оздоблювальних матеріалів — ще один спосіб візуально збільшити площу маленької квартири. Оптимальними варіантами для облицювання стін вважаються фарбування світлою фарбою, штукатурення. Біла стеля поєднується з усіма відтінками стін та візуально збільшує кімнату.
Краще вибирати прості оздоблювальні рішення, уникаючи занадто великої кількості різних матеріалів та строкатого оздоблення. Колір та фактура стін і підлоги мають бути переважно нейтральними, адже вони стануть тлом для колірних акцентів — меблів та декору.
#6. Організуйте ефективні системи зберігання
Розробляючи дизайн маленької квартири, потрібно спланувати кілька сценаріїв зберігання. Практичні варіанти — вбудовані шафи, приховані системи та кутова шафа-купе з достатньою кількістю полиць, кронштейнів, ящиків та штанг для вішаків. Заощадити місце при встановленні великої шафи-купе допомагає монтаж напрямних у стелю та підлогу. Якщо дозволяє висота стелі в маленькій квартирі, можна розмістити ліжко-горище.
Чимало предметів інтер’єру можуть виконувати подвійну функцію, заощаджуючи простір. Це можуть бути крісло-ліжко, шафа-ліжко, стіл-стелаж, стіл- або диван-трансформер з ящиком для зберігання.
Предмети меблювання мають бути компактними, місткими та неглибокими. Книжкові полиці краще розмістити по вертикалі. На балконі можна встановити стелажі, шафи або полиці, а під подіумом — висувні ящики. Якщо робити дзеркало на замовлення, в ньому можна передбачити приховані полички для прикрас або косметики.
#7. Скористайтеся прийомами для візуального збільшення простору
Великі вертикальні настінні дзеркала (одне або кілька) візуально розширюють простір маленької квартири та створюють ілюзію глибини. Всі відбивальні поверхні подвоюють кількість природного світла. Дзеркала краще поєднувати з матовими поверхнями, щоб уникнути ефекту дзеркального лабіринту.
Високі дверні прорізи, вертикальні візерунки, настінні малюнки та дерев’яні панелі, скляні, металеві чи прозорі столи замість класичних дерев’яних оптично збільшують приміщення. Таку саму властивість має укладання підлогових покриттів під кутом 45° або по діагоналі. Заощадити дорогоцінне місце допоможе вбудована побутова техніка.
Щоб отримати затишний, гарний, оригінальний та функціональний дизайн маленької квартири, потрібно правильно організувати простір. Необхідно приділити увагу ергономіці, системам зберігання та підбору матеріалів, вибравши стилістично грамотне рішення. У таких питаннях доволі важко розібратися самостійно. Краще заручитися допомогою команди професіоналів та скористатися послугами дизайнера інтер’єру зі студії Home Interiors. Наші фахівці підберуть найкраще планування, допоможуть визначитися зі стилем та врахувати всі інші нюанси. Вони проконтролюють кожен етап — від розробки проєкту дизайну до його реалізації.
Останні коментарі