Планування приватного будинку — важливий крок на шляху до створення вашого ідеального простору. Від цього етапу залежать комфорт усіх мешканців та зручність експлуатації приміщень. З  чого ж почати? Як краще розмістити житлові кімнати, а як — підсобні? Як вони будуть з’єднуватися між собою? У цій статті спеціалісти студії дизайну інтер’єру Home Interiors розкажуть про важливі аспекти, які допоможуть вам втілити  мрії у реальність та розробити бездоганний план приватного будинку.

#1. Основні критерії при плануванні будинку

Простора вітальня у приватному будинку

Планування приватного будинку охоплює багато побутових та практичних аспектів. Але відправною точкою має стати ваш образ життя. Тож насамперед потрібно визначитися, які функціональні зони вам потрібні. Складіть список необхідних кімнат та вимог до них. У вашому списку можуть бути передпокій, вітальня, кухня, столова, санвузол, спальні для батьків та дітей, підсобні приміщення (гардеробна, комора, котельня), коридор, домашній офіс, зона для відпочинку, бібліотека, тренажерний зал, винна кімната, більярдна тощо. Відштовхуючись від побажань та пріоритетів, простіше розробити план, який відповідає потребам усієї сім’ї.

Важливе значення має те, скільки в будинку проживатиме людей, їх вік, звички. Це вплине на загальну площу дому, розмір вітальні, кількість житлових кімнат, санвузлів та їх розміщення. 

Архітектурне проєктування житлових будинків та комерційних споруд

Дізнатися більше

 

Потрібно враховувати, чи це буде будинок для цілорічного проживання або лише для теплої пори року. Від цього залежать тип фундаменту, товщина стін, вибір матеріалів для будівництва та утеплення, опалення, площа.

Важливо обрати архітектурний стиль, оскільки від нього також залежить планування приватного будинку.

Бажано визначитись, в якому стилі ви хочете оформити інтер’єр. Не обов’язково відразу опрацьовувати все в деталях, але потрібно зрозуміти, що вам ближче: класика чи сучасні напрями. Зробити приватний будинок максимально комфортним та функціональним допоможе авторський дизайн інтер’єру.

Якщо потрібен гараж, то треба визначитися, на скільки машин він має бути розрахований.

Чим більше деталей, тим краще, адже це допоможе створити унікальний дім, який підійде саме вам. Ваші вимоги до планування приватного будинку стануть основою для розробки дизайну-проєкту та створення фактичних креслень.

#2. Що врахувати при плануванні житлових кімнат?

Спальня у приватному будинку

Усі приміщення в приватному будинку ділять на дві групи — господарські та житлові. Останні розділяють на приміщення денного та нічного користування.

Кухня, їдальня, вітальня — це кімнати денного користування. Вони мають бути сонячними, а вікна в них — виходити на південну, південно-східну або південно-західну сторони. Вітальня — це спільне місце для зустрічей усіх членів сім’ї, тому її розмір має велике значення. Коли збереться родина і близькі люди, їм повинно бути комфортно. 

До кімнат нічного використання відносять спальні та дитячі, вікна яких мають виходити на схід або південний схід, але не на сторону галасливої вулиці.

Кількість спалень  визначається при плануванні будинку. В ідеалі потрібна окрема кімната для кожного члена родини. Для власників можна облаштувати майстер-спальню. Якщо до вас часто приїжджають гості та залишаються ночувати, потрібна гостьова. Спальню для людей похилого віку варто розташувати на першому поверсі. Це комфортніше та безпечніше для них.

#3. Як краще розташувати нежитлові приміщення?

Їдальня у приватному будинку

Під кухню варто виділити велике приміщення з кількома вікнами, щоб була достатня кількість природного світла. Об’єднавши її з вітальнею, ви отримаєте простір, де можна не лише готувати страви, а й проводити час з рідними та приймати гостей. Розмір та форма кухні залежать від площі будинку та власних побажань. Бажано скласти план з функціональними зонами з урахуванням правила трикутника. Вершини рівностороннього трикутника — холодильник, мийка та плита — мають бути на відстані не більше двох метрів.

Якщо родина велика, потрібно закласти в планування кілька санвузлів. Краще зробити до них вхід у коридорі, якомога далі від кухні та вітальні.

Комфортна ванна кімната у приватному будинку

Добре, якщо одна зі стін вбиральні буде зовнішньою, щоб окрім витяжки встановити вікно для інсоляції та гарної природної вентиляції. У ванній кімнаті, розташованій у південній, західній або східній частині приватного будинку, буде тепло в будь-яку пору року.

Для комори слід виділити місце на кухні, під сходами або в коридорі. Також її можна розмістити в окремій невеличкій кімнаті або підвальному приміщенні.

Передпокій краще зробити просторим, щоб розмістити шафи або гардеробну кімнату, взуттєві стелажі та вішалку для одягу.

Гардеробну для верхнього одягу, взуття, сумок, валіз, спортивного знаряддя варто розмістити в передпокої, а для одягу — в спальні або біля неї.

У планування приватного будинку можна додати терасу та балкон, які стануть чудовими лаунж-зонами. Вікна зимових садів, веранди та тераси мають дивитись на південь, схід або південний схід. Тоді в усі пори року тут буде найбільше сонячного світла. У західній частині дому краще розмістити сходи, комори, коридори, на північному сході — вхід, санвузол та підсобні приміщення, а в північній стороні — окрему кімнату для прання, сушіння та прасування речей.

Бібліотека та кабінет мають бути добре освітленими.

Домашній офіс у приватному будинку

Рекомендується їх облаштувати в тихому місці, щоб нічого не відвертало увагу від читання та роботи.

Спортивну зону можна обладнати на цокольному або підвальному поверсі, на мансарді або закритій веранді. У будь-якому разі це має бути окреме приміщення з гарною вентиляцією та бажано великими вікнами.

Майстерня повинна бути в сухому та теплому приміщенні, з гарними освітленням, вентиляцією та звукоізоляцією. Обладнати її можна на цокольному поверсі або в гаражі.

#4. Особливості планування одно- і двоповерхових будинків

Двоповерховий приватний будинок

У двоповерховому будинку всі приватні кімнати, окрім тих, що призначені для літніх людей, треба облаштувати на другому поверсі трохи далі від сходів. Санвузли потрібно облаштувати на кожному поверсі: на першому — гостьовий, а на другому — для власників. Краще розмістити їх один над одним. Це спрощує прокладання інженерних комунікацій.

В одноповерховому приватному будинку спальні мають бути якомога далі від вхідної групи, шуму та гамірних місць з інтенсивним рухом.

Планування приватного будинку — початковий етап втілення вашої мрії, який вимагає врахування багатьох технічних нюансів. Це  краще довірити професіоналам та скористатись послугами дизайнера інтер’єру зі студії Home Interiors. Наші спеціалісти допоможуть вам розробити планування та дизайн-проєкт, які на 100% відповідають вашим потребам, побажанням, звичкам, бюджету та улюбленій стилістиці. Вони створять фотореалістичні зображення, завдяки яким ви можете оцінити результат ще до втілення. Також наші експерти розроблять необхідну для будівництва технічну документацію, прослідкують за реалізацією проєкту. Так ви гарантовано отримаєте будинок мрії!

×
Имя
Email
Контактный номер
Загрузить файл
Оставить заявку
You should enable JavaScript to use this form.