Дизайн кімнати для підлітка повинен відображати зміни, що відбуваються в характері, захопленнях та світогляді людини, яка дорослішає. Тому догодити тінейджеру з інтер’єром нелегко — найчастіше у нього власний погляд на речі. У цій статті фахівці студії дизайну інтер’єру Home Interiors поділяться ідеями створення затишного та комфортного простору, в якому підліток із задоволенням проводитиме час та відчує себе по-справжньому вдома.

#1. Позбавляємось дитячих мотивів в інтер’єрі

Стильний дизайн кімнати для підлітка

Підліткова кімната – це вже не дитяча. Дитина виросла із потішних ковдрочок з ведмедиками, фіранок з рюшами, кошенят і зайчиків на шпалерах. Їй не потрібні дитячі меблі та велика кількість іграшок. Тому інтер’єр теж має підрости разом із господарем.

Милу строкатість варто змінити на більш стриману колірну гаму. А місце дитячих іграшок у кімнаті мають зайняти стильні аксесуари, пов’язані з навчанням та хобі власника. В інтер’єрі, що відповідає віку, підліток відчує себе впевненіше. Він полюбить свою більш «дорослу» кімнату та із задоволенням запрошуватиме сюди друзів.

#2. Орієнтуємось на індивідуальність тінейджера

Дизайн кімнати для підлітка з зеленими акцентами
Дизайн кімнати для підлітка: стильний декор

Кімната підлітка — простір людини, яка формується, для якої дуже важливо самовираження. Тому, продумуючи дизайн, не варто покладатися лише на власний смак. Набагато краще зробити дитину активним учасником процесу.

Запитайте у підлітка, що для нього важливо. Якщо дитина має хобі, постарайтеся врахувати це в дизайні інтер’єру. Наприклад, для фаната музики відведіть місце під синтезатор, а для шанувальниці йоги облаштуйте куточок з килимком для занять. Тоді, заходячи до кімнати, підліток потраплятиме у власний світ, що відображає його індивідуальність.

#3. Вибираємо спокійні кольори

Простий дизайн кімнати для підлітка

Небажано перевантажувати дизайн кімнати для підлітка яскравими кольорами та контрастними поєднаннями. Експерименти з кольором можливі, але їх потрібно ретельно продумувати. Перевагу краще віддати стриманій кольоровій гамі, розбавленій парою-трійкою яскравих акцентів.

Найпрактичнішими основними кольорами для кімнати підлітка вважаються нейтральні – наприклад, білий та сірий (особливо світлих тонів). Вони підходять майже під будь-який дизайн. При цьому такі кольори візуально розширюють та «полегшують» простір. Крім того, нейтральна база дизайну дає чимало можливостей для творчості. Підліток буде радий самостійно модифікувати інтер’єр, прикрасивши його на свій смак яскравими плакатами та аксесуарами, які не загубляться у строкатому декорі.

#4. Виділяємо функціональні зони

Функціональний дизайн кімнати для підлітка

Підліткова кімната багатофункціональна. У ній дитина відпочиває, навчається, проводить час із друзями тощо. Тому в дизайн-проєкті кімнати підлітка для кожного заняття слід передбачити окреме місце та облаштувати його відповідно до призначення.

Як правило, основних функціональних зон у кімнаті тінейджера три:

  • робоча;
  • спальна;
  • зона зберігання.

У робочій зоні дитина навчається та виконує домашні завдання. Тут потрібно встановити письмовий стіл та полички для книжок, зошитів та іншого шкільного приладдя. Найкраще розташувати робоче місце біля вікна це дозволить максимально використовувати природне освітлення. Щоб підлітку було легше зосередитись, бажано відокремити навчальний простір від інших зон — наприклад, за допомогою стелажу.

Зона відпочинку це насамперед спальне місце. Тут слід поставити ліжко чи диван. Вибір конкретної моделі залежить від розміру кімнати. Якщо вона невелика, можна встановити ліжко-горище, а під ним облаштувати робочу зону або куточок для хобі, заощадивши простір.

Під зоною зберігання мається на увазі гардеробна. Оскільки часто підлітки неохоче стежать за порядком, бажано передбачити закриті системи зберігання для гардероба (шафи, полиці, ящики з дверцятами). Навіть якщо за їхніми фасадами будуть хаотично розкидані речі, це не впадатиме в око.

#5. Продумуємо багатофункціональне освітлення

Затишний дизайн інтер'єру кімнати для підлітка

Від правильного вибору світильників та схеми освітлення для кімнати багато в чому залежить комфорт, здоров’я та психоемоційний стан дитини. Дизайн кімнати для підлітка не передбачає різких світлових акцентів. Основне світло має бути м’яким та розсіяним. А місця розміщення світильників слід продумати так, щоб не було різких відблисків на металевих деталях, відображень у дзеркалах, що б’ють у вічі, й повністю затінених ділянок.

Бажано передбачити якнайбільше можливостей підсвітити ту чи іншу частину кімнати, не використовуючи основне світло. Для цього необхідно організувати локальне освітлення кожної зони. У місці відпочинку можна встановити бра або переносний торшер, а біля ліжка — нічник. Гардеробну можна підсвітити точковими світильниками. Особливо старанно слід продумати світлове оформлення робочого простору. Природне денне освітлення — це добре, але ввечері для занять підлітку знадобиться настільна лампа з яскравим світлом.

Працюємо не з трендами, а з людиною. Дизайнерський ремонт з гарантією 1 рік.

Дізнатися більше

 

Не забувайте про декоративне освітлення. Якщо є можливість, встановіть у підлітковій приховані світлодіодні стрічки, гірлянди, світлодіодне RGB-освітлення з функцією вибору відтінку тощо. Це додасть кімнаті атмосферності та зробить цікавішим навіть найпростіший дизайн. Підлітки оцінять такий креативний підхід та будуть вам вдячні.

#6. Робимо кімнату функціональною та практичною

Дизайн кімнати для тінейджерки

Прибирання — не найулюбленіше заняття тінейджерів. Тому потрібно продумати дизайн кімнати так, щоб підлітку було неважко підтримувати порядок.

Бажано використовувати мінімалістичні меблі простих форм і світлих кольорів, на яких не так помітний пил. Як підлогове покриття ідеально підійде ламінат або паркет. Вони не накопичують пил і легко миються. Найбільш практичним оздоблювальним матеріалом для стін стане декоративна штукатурка, яка роками не втрачає привабливого вигляду. Але можна і просто пофарбувати стіни в улюблений колір вашої дитини.

#7. Визначаємось зі стилем інтер’єру

Стриманий дизайн кімнати для підлітка

Вибираючи стилістику, не забувайте, що дизайн кімнати для підлітка не обов’язково повинен перекликатися з оформленням решти квартири. Підліткова — окремий світ, який живе за власними законами. Тут господар — дитина. Тому дозвольте їй самостійно вибрати те, що їй до вподоби.

Якщо чітких побажань щодо стилістики у підлітка немає, придивіться до сучасних стилів — мінімалізм, лофт, скандинавський, хай-тек. Вони стримані, не потребують складного декору, підходять як хлопчикам, так і дівчаткам, й виглядають актуально. До того ж ці стилі гнучкі у плані коригування та дозволяють у будь-який момент персоналізувати інтер’єр.

Кімната для підлітка — більше, ніж просто місце для сну та навчання. Це простір зростання та особистісного становлення. Тому важливо продумати його дизайн до дрібниць. Якщо хочете максимально догодити своїй дитині, довіртеся досвідченим професіоналам. Скориставшись послугами дизайнера інтер’єру, ви захистите себе від помилок і допоможете підлітку отримати кімнату мрії, яку він справді полюбить.

×
Имя
Email
Контактный номер
Загрузить файл
Оставить заявку
You should enable JavaScript to use this form.