Дизайн ТБ зони потребує особливої уваги. Це одна з головних локацій у вітальні, де за переглядом улюблених фільмів та передач збирається вся родина. Експерти студії дизайну інтер’єру Home Interiors розкажуть вам про принципи та ідеї оформлення ТБ зони, які допоможуть зробити цей простір красивим, затишним та комфортним.

Як правильно розмістити ТБ у вітальні: загальні правила

Дизайн ТБ зони у затишній вітальні

Продумуючи дизайн ТБ зони, в першу чергу слід визначитися з оптимальними для вашої вітальні параметрами телевізора, місцем його розміщення та відстанню від екрана до глядача. Розберімося, як це зробити.

Розрахувати потрібну відстань від ТБ до глядача нескладно. Раніше рекомендувалося, щоб вона складала не менше трьох-чотирьох діагоналей екрана. Це було пов’язано з невисокою роздільною здатністю та шкідливими випромінюваннями телевізорів. Але сучасні моделі ТБ позбавлені цих недоліків. Тому тепер вибір відстані від екрана до глядача пов’язаний не з безпекою для здоров’я, а зі зручністю перегляду і залежить від роздільної здатності дисплея. Для кожного типу роздільної здатності встановлено коефіцієнти:

  • Ultra HD (3840×2160) — 0,7;
  • Full HD (1920 1080) — 1,56;
  • HD Ready (1280×720) — 2,3.

Щоб розрахувати комфортну дистанцію від глядача до ТБ зони, потрібно помножити відповідний коефіцієнт на діагональ телеекрана в метрах. Наприклад, для моделі Full HD з діагоналлю 37 дюймів (94 см) розрахунок має вигляд: 1,56*0,94 = 1,4664. Тобто оптимальна відстань до ТБ із такими параметрами становить приблизно 1,5 м.

Працюємо не з трендами, а з людиною. Дизайнерський ремонт з гарантією 1 рік.

Дізнатися більше

 

Друге, що слід врахувати у дизайні ТБ зони — габарити вітальні. Чим менше приміщення, тим менше має бути діагональ ТБ. Величезний телевізор у крихітній кімнаті, як правило, виглядає негармонійно та візуально зменшує і без того невеликий простір. Своєю чергою мініатюрна модель губиться в просторій залі. Щобільше, дивитися на маленький екран з великої відстані некомфортно: доведеться напружуватися, щоб роздивитися картинку. У зв’язку з цим для віталень площею до 12 кв. м найкраще підходять ТБ-панелі з екраном до 20 дюймів (51 см). Якщо ж площа кімнати сягає 18 кв. м, ідеальним буде екран до 37 дюймів (94 см). Екрани від 40 дюймів (102 см) переважно призначені для приміщень від 20 кв. м.

Не менш важливий параметр — кут перегляду. В ідеалі глядач повинен дивитися прямо в центр екрана. У цьому випадку перегляд буде найкомфортнішим.

Продумуючи дизайн ТБ зони, також слід зважити на розташування природних джерел світла в кімнаті. Небажано ставити ТБ навпроти вікна, оскільки вдень картинку перекриватимуть сонячні промені.

У просторих приміщеннях необхідно передбачити можливість перегляду телевізора із різних місць вітальні. Щоб це зробити, знадобиться поворотний кронштейн, який дозволяє розгорнути панель під потрібним кутом.

У сучасних квартирах телевізор часто встановлюється не окремо, а разом з колонками, сабвуфером, ресивером, програвачем (домашній кінотеатр) або приставкою. Для них потрібно передбачити достатньо місця у ТБ зоні.

Дизайн ТБ зони: ідеї стильного оформлення

Привнести в ТБ зону родзинку та зробити дизайн максимально комфортним можна у різний спосіб.

ТБ на акцентній стіні

Дизайн ТБ зони у вітальні на стіні

Акцентна стіна — це стіна, оформлення якої відрізняється від усіх інших у кімнаті за рахунок кольору, фактури, малюнка, підсвічування тощо. Такий прийом у дизайні сучасної вітальні привертає до ТБ зони увагу, виділяє її в інтер’єрі, допомагає візуально зонувати простір. Але, щоб це спрацювало, оздоблення решти стін має бути спокійним і нейтральним, інакше є ризик візуально перевантажити приміщення.

Телевізор над каміном

Дизайн ТБ зони у вітальні над каміном

Камін сам по собі — яскравий акцент, який привносить у кімнату затишок та тепло. При цьому цей предмет інтер’єру виглядає естетично та статусно. Підібрати потрібну модель можна практично під будь-який стиль та дизайн.

Якщо повісити над каміном телевізор, то вийде ефектний дизайнерський тандем. Найкраще для цього підійде електрокамін, який не вимагає складного монтажу, простий у роботі, екологічний та безпечний. Це особливо важливо, коли у будинку є маленькі діти. Якщо хочеться грітися біля живого вогню, можна встановити під телевізором біокамін або справжню топку. Але в цьому випадку потрібно спроєктувати захист від перегріву ТБ і дотримуватися вимог пожежної безпеки.

ТБ у ніші

Дизайн ТБ зони у ніші

Розміщення телевізора в ніші візуально робить ТБ зону компактною та камерною, відокремлюючи її від решти простору вітальні. Додаткова зручність у тому, що тут одразу можна передбачити полички та ящики для колонок, пульта, приставки та елементів декору. Стіну всередині ніші можна зробити акцентною або навпаки нейтральною, щоб вигідно підкреслити стильний дизайн самої ТБ-панелі.

ТБ у центрі системи зберігання

Дизайн ТБ зони у системі зберігання

Можна оформити дизайн ТБ зони як композицію, де навколо телевізора розташовані полиці, консолі та стелажі для різноманітного приладдя та декору. ТБ у цьому випадку можна поставити на тумбу або консоль або закріпити на стіні за допомогою кронштейна. Якщо навпроти розташувати м’яке крісло чи диван, вийде затишне місце для відпочинку. Такий варіант має чудовий вигляд у просторій кімнаті з кількома функціональними зонами.

Телевізор на перегородці

Дизайн ТБ зони у вітальні на перегородці

У квартирі-студії, де вітальня поєднана з іншими функціональними зонами (наприклад, кухнею), можна за допомогою кронштейна повісити ТБ на перегородку. Поставивши навпроти диван та журнальний столик, ви отримаєте комфортний простір для перегляду улюблених фільмів. Додаткова перевага такого дизайну — зонування приміщення, оскільки перегородка автоматично відокремлює ТБ-зону від сусідньої локації.

ТБ навпроти обіднього столу

Дизайн ТБ зони у їдальні

Такий дизайн ТБ зони підійде для великої кухні-студії, де вітальня об’єднана з їдальнею. У цьому випадку телевізор можна повісити на стіну навпроти обіднього столу. Це дозволить насолоджуватися переглядом ТБ за обідом чи вечерею. Але бажано, щоб це не було єдиною доступною опцією. Для більш комфортного перегляду ТБ краще розмістити неподалік м’яке крісло або диван.

Варіантів красивого, стильного та комфортного оформлення ТБ зони у вітальні дуже багато. Щоб грамотно вибрати те, що підійде саме вам, найкраще скористатися послугами дизайнера інтер’єру. Звертайтесь до нас! Спеціалісти студії Home Interiors мають великий досвід створення дизайн-проєктів віталень у найрізноманітнішій стилістиці.

×
Имя
Email
Контактный номер
Загрузить файл
Оставить заявку
You should enable JavaScript to use this form.