Інтер’єр салону краси має бути стильним, концептуальним й атмосферним. А головне – його необхідно зробити затишним для гостей та зручним для майстрів. І для цього потрібне грамотне дизайнерське оформлення.

Продуманий дизайн може зробити салон не лише місцем, куди приходять за новою стрижкою та манікюром. Він може перетворити його на затишну локацію «для душі», куди відвідувачам хочеться повертатися знову і знову. Як цього досягти? У цій статті спеціалісти студії дизайну інтер’єру Home Interiors діляться принципами створення ідеального інтер’єру салону краси.

#1. Релевантний стиль

Інтер'єр салону краси у стилі лофт

Стиль інтер’єру салону краси залежить від його спрямованості, концепції та цільової аудиторії. Давайте коротко розглянемо кожен з цих аспектів.

Спрямованість

Насамперед до початку розробки дизайн-проєкту потрібно чітко визначити, на чому спеціалізуватиметься заклад: спа, косметологія, нігтьовий сервіс, перукарські послуги або все в комплексі. Адже функціонал безпосередньо вплине на планування, зонування та декоративне оформлення салону краси.

Концепція

Далі – концепція. Щоб салон вигідно вирізнявся на тлі конкурентів, важливо придумати оригінальну «фішку» бренду. Наприклад, використовувати як основну ідею тренд екологічності, технологічні інновації чи тему «тендітна леді в сучасному місті». Останній варіант можна обіграти поєднанням в інтер’єрі урбаністичного лофта з ніжними мотивами в декорі та меблях.

Цільова аудиторія

Далі необхідно визначитись із цільовою аудиторією салону краси. Який їхній спосіб життя, достаток, очікування від сервісу? Відповівши на ці питання, буде легше створити обстановку, в якій клієнти почуватимуться комфортно. Наприклад, люди, які звикли до розкоші, сприймуть демократичний інтер’єр як такий, що не відповідає їх статусу й потребам. Тому для салону класу люкс краще вибирати інтер’єр у стилі luxury чи бароко. А для бізнесу, орієнтованого на клієнтів із середнім статком, більше підійде лофт чи модерн.

Ще одним вагомим фактором для дизайну салону краси є вік відвідувачів. Орієнтуючись на молодий контингент, можна сміливо використати яскраві, креативні рішення. А для покоління 40+ краще не експериментувати з епатажем, зробивши вибір на користь спокійного класичного стилю. Також важливо не помилитися з колірною гамою. Навряд для барбершопа підійде ніжно-рожевий відтінок, як і темна палітра для дитячої студії стрижок.

#2. Грамотне зонування

Яскравий інтер'єр салону краси

Відштовхуючись від спрямованості й концепції салону, можна визначити, які зони потрібні та як їх краще організувати. Наприклад, це може бути nail bar – формат, який передбачає не лише надання послуг манікюру та педикюру, а й проведення дівич-вечорів. У такому разі потрібно включити до проєкту інтер’єру бар та фотозону. А для класичного салону з повним циклом послуг потрібні просторі відкриті простори й невеликі процедурні кабінети закритого типу.

Для забезпечення правильного зонування найкраще заручитись допомогою фахівців. Професійний дизайнер знає, як раціонально використовувати площу приміщення салону будь-якої спрямованості. Він спроєктує його так, щоб забезпечити найвищу функціональність та максимальний комфорт. Створить стильний та красивий інтер’єр із продуманою до дрібниць ергономікою.

Наприклад, для інтер’єру маленького салону краси можуть бути запропоновані робочі місця, які трансформуються. Це дозволить заощадити простір. Так, мобільна, а не стаціонарна мийка буде використовуватися тільки за потребою, не займаючи окреме місце. А для візуального збільшення зали можуть застосовуватись спеціальні дизайнерські хитрощі. Наприклад, великі дзеркала, скляні та глянцеві поверхні з гарною відбивною здатністю «дублюють» кімнату і тим самим створюють оптичну ілюзію простору. Своєю чергою, шпалери з вертикальними смугами та гра на контрасті кольору стін та стелі можуть візуально збільшити висоту приміщення.

#3. Функціональне освітлення

Інтер'єр салону краси: робочий простір

Продуманий інтер’єр салону краси неможливий без грамотного світлодизайну. Світло в цьому просторі винятково важливе, тому що виконує і декоративну, і технічну функції.

Найголовніше: освітлення має створювати комфортні умови для роботи майстрів. Яскраве світло в робочій зоні не дасть перукарю помилитися з відтінком фарби для волосся, а візажисту допоможе підібрати ідеальний тон для обличчя.

Освітлення в салоні краси також може вирішувати безліч додаткових завдань. Наприклад, гарне підсвічування на ресепшені та в рітейл зоні дозволить привернути увагу відвідувачів до асортименту косметичної продукції та аксесуарів. Це дасть салону краси додатковий дохід.

Також світло дуже впливає на комфорт клієнтів. Так, дзеркала з фронтальним освітленням здатні маскувати вади шкіри й робити відображення клієнта привабливішим. Лампи кільцевого світла максимально точно передають відтінки макіяжу та створюють в очах гарні відблиски. А приглушене світло в масажному кабінеті задає спокійну атмосферу релаксу. Таким чином, освітлення багато в чому формує настрій та враження клієнта від відвідування салону краси. Тому його організацію найкраще довірити досвідченому дизайнеру.

#4. Правильне оформлення окремих приміщень

Інтер'єр салону краси у світлих кольорах

Іноді найменші дрібниці в інтер’єрі салону краси впливають на сприйняття клієнтів. Тому кожне приміщення в салоні має певні особливості в організації та оформленні. На що слід звернути увагу?

Рецепція

Рецепція – візитна картка салону, тому вона має бути дуже стильною та візуально привабливою. На стіні за стійкою адміністратора доречно розмістити брендвол із логотипом. Ще варто врахувати, що тут проводять розрахункові операції, тому для зручності відвідувачів потрібно передбачити місце для речей.

Зона очікування

Зона очікування знаходиться, як правило, неподалік входу. Її обладнають м’якими меблями та журнальним столиком. Тут важливо не обмежити гостей в особистому просторі, поставивши лише один метровий диван, де вони змушені будуть тіснитися. Необхідно забезпечити відвідувачам достатньо місця, щоб їм було комфортно чекати на свою чергу.

Зона рітейлу

Зона рітейлу створюється для того, щоб зайняти гостя та додатково заробити на продажу косметичної продукції. Для цього потрібні підсвічені вітрини з красиво викладеними товарами.

Робочий простір

Зал, де роблять стрижки, манікюр та макіяж може бути опен-спейсом. Інший варіант – поділ робочих місць майстрів перегородками. Найчастіше використовуються мобільні конструкції. Для салонів з мінімальною площею краще вибирати ергономічні складні фальш-стінки, на яких розміщуються інструменти та декор. Є ще конструкційні перегородки – «глухий» варіант на основі стійкого металевого каркаса. Такі підійдуть для просторих приміщень, де не варто економити кожен квадратний метр.

Тут же, у робочій зоні, встановлюються мийки. Плануючи їхнє розташування, потрібно виділити достатньо місця для ніг клієнта та продумати, як естетично сховати комунікації.

Дизайн комерційних інтер'єрів. Розробка проєктів будь-якої складності.

Дізнатися більше

 
 

Окремі кабінети

Окремі кабінети (косметолога, масажиста) повинні мати двері, які герметично закриваються, і, в ідеалі, хорошу шумоізоляцію. Це потрібно для того, щоб створити «інтимну» обстановку, де клієнт відчував би себе захищеним. Меблюючи такі приміщення, потрібно забезпечити майстру достатній простір для маневру, щоб він мав доступ до клієнта з різних боків. Також варто подбати про вентиляцію та комфортний температурний режим, оскільки деякі процедури передбачають повне оголення тіла.

У кабінеті косметолога обов’язково має бути рукомийник. Адже йдеться про контакт зі шкірою, що потребує максимальної гігієни. А в масажному кабінеті потрібно приділити увагу і пожежній безпеці, тому що для створення атмосфери релаксації часто використовуються свічки.

Дитяча ігрова зона

Деякі клієнтки та клієнти приходять на процедури з дітьми, тому не зайвим буде організувати невелику ділянку для ігор з пазлами, кубиками, розмальовками тощо. Усього кілька квадратних метрів, адаптованих під інтереси та потреби малюків, можуть стати вагомим плюсом в очах відвідувачів.

Санвузол

Санвузол – місце в салоні краси, де можна сміливо використовувати в інтер’єрі усілякі «фішки», що запам’ятовуються. Наприклад, повісити плакати з мемами та кумедними написами, встановити раковини незвичайної форми або шикарну акцентну люстру. А ще важливо приділити увагу дрібницям: прикріпити гачки для сумок, встановити кошики з гігієнічним приладдям, поставити гарні серветниці.

Господарський блок

Господарські приміщення включають зони для відпочинку, обіду та зберігання особистих речей персоналу, а також пральню та комору з інвентарем та витратними матеріалами. Вони повинні бути функціональними та зручними, з продуманими комунікаціями (витяжки, сливи тощо), і, звичайно, обладнані всіма необхідними меблями та технікою. Приміщення для стерилізації інструментів також може розміщуватись у господарському блоці. Або, навпаки, його можна винести до загальної зали – так клієнти зможуть побачити, як добре в салоні дотримується гігієна.

Можна сказати, що правильно оформлений інтер’єр салону краси – ефективний бізнес-інструмент. З його допомогою бренд може транслювати свої цінності та задавати потрібну енергетику. Салон, в якому все стильно, продумано та ретельно організовано, не залишить клієнтів байдужими.

Щоб створити такий простір, варто скористатися за допомогою експертів, замовивши послуги дизайнера інтер’єру. Спеціалісти студії Home Interiors розроблять професійний дизайн-проєкт з урахуванням потреб цільової аудиторії та заданої концепції. Інтер’єр салону краси, створений нашими дизайнерами, обов’язково принесе дохід власникам та радість відвідувачам!

×
Имя
Email
Контактный номер
Загрузить файл
Оставить заявку
You should enable JavaScript to use this form.