Неокласика в інтер’єрі – стиль, що задає атмосферу стриманої розкоші та респектабельності. Це сучасна інтерпретація класики, де замість помпезності й великої кількості складного декору – легкість, витонченість та функціональність. Можна сказати, що класичний стиль асимілювався з новими трендами та адаптувався до актуальних потреб – так і з’явилася неокласика. Стиль вже знайшов безліч шанувальників у всьому світі. Неокласика в інтер’єрі – вибір самодостатньої особистості, яка прагне рівноваги та гармонії не лише у дизайнерських рішеннях для житла, а й у житті. Вам цікаво дізнатися більше? Студія дизайну інтер’єру Home Interiors розповість вам про всі особливості стилю та допоможе отримати повне уявлення про ідеальний неокласичний інтер’єр.

#1. Пастельна палітра кольорів

Неокласика в дизайні інтер'єру спальні

На відміну від класичного інтер’єру, де часто використовуються темні кольори (коричневий, бурштиновий, кавовий, бордовий), у неокласичному часто переважають світлі тони. Вони візуально збільшують приміщення.

У неокласиці колірна гама не передбачає різких контрастів та буяння фарб. Інтер’єр зазвичай виконаний у природних пастельних відтінках (сірий, бежевий, пісочний, білий тощо). Щоб уникнути надмірної монотонності, монохромну палітру можна розбавити золотими відтінками, ніжно-зеленим, блідо-рожевим і навіть бірюзовим кольором.

#2. Компроміс у виборі матеріалів

Неокласика в інтер'єрі сучасної квартири

Класика не сприймає штучні матеріали, а от неокласика може собі це дозволити. Щоб залишатися у рамках «образу», цілком достатньо грамотної стилізації. Так, замість дорогого дерев’яного паркету можна обійтися ламінатом, мармур замінити звичайною керамічною плиткою, гіпсові плінтуси – пінополіуретановими. За умови професійного підходу до дизайну інтер’єру такі рішення допоможуть скоротити витрати й при цьому не здешевлять вигляд житла.

#3. Змішування форм та текстур у меблях

Неокласика в інтер'єрі просторої кімнати

Якщо класичний дизайн інтер’єру передбачає використання масивних, важких об’єктів, то для неокласики характерні легші предмети, що не захаращують простір. Меблі в такому випадку можуть бути як «урочистими» та елегантними (з красивими вигнутими ніжками та закругленими формами), так і лаконічними (сучасні мінімалістичні моделі). Неокласика в інтер’єрі дозволяє поєднувати зовні різні предмети. Так, витончена вітрина з різьбленими фасадами та позолоченою фурнітурою може запросто скласти єдиний ансамбль із простим прямокутним диваном. При грамотному підході до дизайну інтер’єру в стилі неокласика це не викликає дисонансу і виглядає дуже гармонійно.

#4. Стриманий декор

Неокласичний стиль в інтер'єрі спальні

Стиль неокласика в інтер’єрі, на відміну від класики, не передбачає великої кількості декору. Йому притаманні акуратність та почуття міри. З усім тим, щоб квартира не виглядала скучно, стриманість врівноважують ліпнина, візерунковий текстиль, дзеркала та картини. Головне у неокласиці – розставляти акценти в інтер’єрі так, щоб вони притягували погляд, але не ставали надто нав’язливими.

Стіни в приміщенні тинькують та фарбують або обклеюють шпалерами, декоруючи їх панелями або молдингами простих геометричних форм. Стелі, як правило, залишають рівними й доповнюють їх акуратною ліпниною. Щоб підкреслити двері та віконні отвори, їх обрамляють, наприклад, пілястрами.

Якщо у вітальні є камін, то його портал має бути оформлений стримано та лаконічно. Візуально виділити цю зону можна за допомогою великого дзеркала або картини в різьбленій чи позолоченій рамі.

Працюємо не з трендами, а з людиною. Дизайнерський ремонт з гарантією 1 рік.

Дізнатися більше

 

Щодо текстилю, штори та тюль у неокласичному інтер’єрі не повинні привертати до себе зайву увагу. Тому замість численних «важких» драпіровок і ламбрекенів краще зробити вибір на користь мінімальної кількості шарів та легких вертикальних складочок.

Щоб розставити в інтер’єрі акценти, можна використовувати пуфи, диванні подушки або килими. Кольоровий текстиль вигідно виглядатиме на тлі нюдового інтер’єру. Проте контраст не повинен бути занадто яскравим. У неокласиці заведено використовувати спокійні природні принти – переважно рослинні візерунки.

Додатково стилізувати приміщення можна за допомогою високих класичних свічників, ваз, статуеток. Такі елементи допомагають привнести до дизайну особливий шарм старовини, що виграшно доповнює загальну стилістичну композицію.

#5. Комбіноване освітлення

Неокласика в інтер'єрі стильної спальні

Як правило, неокласичний інтер’єр передбачає складне різнопланове освітлення. Для його реалізації використовуються різні типи освітлювальних приладів. Це можуть бути підвісні світильники, настінні бра, настільні лампи та торшери для підлоги. Усі вони виконують як декоративні, так і практичні функції, зонуючи простір. Це особливо актуально, якщо зал поєднаний з кухнею. Адже за допомогою світлодизайну можна розділити робочу, обідню зони та зону відпочинку, створюючи в кожній із них необхідну атмосферу.

Найчастіше ключову роль у світлодизайні неокласичного інтер’єру грає розкішна стельова люстра. Вона стилістично пов’язує класичний та сучасний дизайн. Саме цей елемент привносить нотку пафосу до стриманого контексту неокласики. Люстра має бути досить великою, з витонченими вигнутими ріжками, скляними/кришталевими або тканинними плафонами. Такий світильник розміщують переважно над обідньою зоною. Його м’яке тепле світло створює затишну, душевну атмосферу.

#6. Раціональне планування

Неокласика в інтер'єрі обідньої зони

Неокласика в інтер’єрі передбачає простір і високі стелі. Приміщення ніби перетікають з одного до іншого: з однієї кімнати добре проглядається наступна. У розміщенні предметів меблів слідують стандартним класичним принципам: симетричність, пропорційність, розрідженість.

Центром композиції в приміщенні повинен бути великий статичний предмет (такий як диван), навколо якого розташовуються всі інші меблі. А ефект дзеркальності створюють повторювані мотиви – наприклад, два однакові крісла чи світильники. При цьому дуже важливо дотримати тонку грань між симетрією композиції та оптимальною кількістю предметів меблів. Адже їх нагромадження може перевантажити інтер’єр.

Неокласика в інтер’єрі – тонкий баланс між класикою та сучасністю, який дуже важливо правильно витримати під час реалізації дизайн-проєкту. Однак досягти ідеальної рівноваги самостійно буває дуже складно. Тому краще заручитись допомогою професіоналів, замовивши послуги дизайнера інтер’єру. Адже досвідчені фахівці можуть запропонувати стилістично грамотне та одночасно функціональне рішення для клієнта, який вибрав неокласику для інтер’єру свого будинку чи квартири.

×
Имя
Email
Контактный номер
Загрузить файл
Оставить заявку
You should enable JavaScript to use this form.