Одним із найбільш обговорюваних питань на будівельних форумах, сайтах та присвячених ремонту сімейних порадах є вибір між шпалерами та фарбуванням стін. Кожен метод має свої переваги й недоліки. До того ж всі ми маємо особистий досвід роботи з обома видами покриття стін й сформованою суб’єктивною думкою. Як вибрати? Що краще – шпалери чи фарбування? Адже єдиної думки не знайти навіть серед експертів.

Шпалери в інтер'єрі спальні

Питання важливе. Від його вирішення залежатиме тривалість та етапи ремонту, а результат безпосередньо впливає на дизайн інтер’єру кімнати. Якщо для ремонту Ви обрали послуги дизайнера, він підбере для Вас оптимальні варіанти та пояснить переваги кожного. Якщо Вам потрібно розв’язати питання самостійно, пропонуємо Вашій увазі кілька критеріїв, які допоможуть визначитися з вибором.

Фарбування стіни у зелений колір

Шпалери чи фарбування – критерії

Насамперед єдино правильного та універсального рішення просто не існує. Для того, щоб визначитися та вибрати для себе шпалери чи фарбування, потрібно відповісти на кілька запитань:

  • На який бюджет Ви розраховуєте?
  • Хто займатиметься проєктуванням – Ви чи дизайнер?
  • Хто виконуватиме роботи – Ви самі чи звертатиметеся до фахівців з ремонту квартир?
  • Скільки має “прожити” результат? Фарбування, паперові та вінілові шпалери мають різний термін придатності.
  • З якого матеріалу зроблені стіни та чи є на них декоративні елементи? Фактуру вигідно підкреслить лише фарба, та й варіант “ліпнина в оточенні шпалер” навряд чи виглядатиме вигідно.
Класичні шпалери у дизайні спальні

Шпалери чи фарбування? Якщо відповідь – шпалери

Якщо Ваш вибір припадає на шпалери, то ось фактори, які Вам необхідно врахувати:

Підготовка стін

Підготовка стіни до наклеювання шпалер, та й сам процес досить простий. А ось видалення шару старих шпалер зовсім навпаки: надзвичайно трудомістка і тривала процедура. Хтось використовує для цього воду, хтось – спеціальну рідину, а зовсім безнадійні ділянки через тканину прогладжує праскою. Обсяг роботи може виявитися дуже значним!

Міцність та екологічність

Шпалери, на жаль, матеріал недовговічний. Через 5-7 років їх все одно доведеться змінювати – термін залежить від того, наскільки якісний матеріал, з якого вони виготовлені. Зрозуміло, Ви можете віддати перевагу вініловим шпалерам, які прослужать близько 10 років і які можна мити. Однак і вони мають недолік — вміст шкідливих для організму формальдегідів. Паперові шпалери, звісно, менш міцні й витривалі, зате значно більше екологічні.

Шпалери приховують дрібні вади стін. Зате плями з них вичистити досить важко, навіть якщо це водовідштовхувальні шпалери, так що естетична сторона питання також має спірний характер.

Безпека мешканців

Існують паперові шпалери з гіпоалергенних матеріалів, які безпечні для дітей та Ваших домашніх улюбленців. Є тут, однак, і маленький мінус: самі шпалери беззахисні перед цими категоріями мешканців. Тому, якщо Ваша кішка любить брати розгін зі стіни задніми лапками, собака може годинами лежати в кутку, а дитина не мислить життя без настінного живопису – будьте готові до подряпин, темних плям та несподіваних ілюстрацій.

Атмосфера

Шпалери допомагають створити особливий шарм домашнього затишку. Вони можуть бути дуже стильними та атмосферними.

Температура приміщення та шум

Хороша новина – шпалери надають тепло- і шумоізоляцію!

Вплив вологості повітря

Завдяки пропускній здатності матеріалу, з якого виготовляються шпалери, стіни “дихають” і проблема плісняви просто не виникає. Однак при підвищеній вологості вони псуються, втрачають форму, вигляд та колір.

Пофарбовані стіни у гостьовій спальні

Для тих, хто вибирає фарбування

Якщо Вас більше приваблює варіант фарбування, зверніть увагу на деякі особливості.

Підготовка стін

Підготовка стін до фарбування займе багато часу і потребуватиме додаткових робіт і капіталовкладень (коректно виконати роботи цього характеру під силу лише підготовленим фахівцям). З іншого боку, в цьому є вагомий позитивний момент: у результаті підготовки до фарбування Ви отримаєте оновлені, рівні стіни без тріщин! Ваша оселя від цього лише виграє.

Підтримка стану

Для проведення першого фарбування стін доведеться звернутися до професіоналів. Зате потім, коли треба просто освіжити результат, Ви зможете виконати коригування фарбування самі. Якщо до того ж Ви оберете водоемульсійну фарбу для обробки приміщення, то проблема неприємного запаху та необхідності надовго залишати його відпаде сама собою.

Колірні можливості

Ви тільки уявіть, які фарбування дає величезні можливості для вибору відтінків! Адже вибір кольору інтер’єру кімнати – процес тонкий. Якщо у Вас артистичний та вимогливий смак, і Ви не знаходите потрібного відтінку в жодному каталозі, то можете звернутися до вибраного салону виробника фарб. Просто покажіть їм потрібний відтінок – і його створять спеціально для Вас.

Часті перестановки

У випадку, якщо перестановка меблів за останніми тенденціями моди або розподілом енергетичних потоків у приміщенні – Ваше улюблене хобі, фарбування – точно Ваш варіант. Річ у тому, що фарбування гарантує гарний стан поверхні, і Вам не потрібно закривати діру або пляму, що причаїлася за шафою. Крім того, якщо Вам захочеться кардинальних змін в інтер’єрі, можна перефарбувати стіни в інший колір.

Мити стіни чи не мити?

Забарвлені стіни можна мити. Та що там можна – обов’язково потрібно! При цьому мити у разі фарбування доведеться всю стіну, інакше вийде яскрава пляма на пильному фоні.

Фарбування стін у білий колір у вітальні

Шпалери чи фарбування: креативимо!

А навіщо взагалі обирати? Сучасний дизайн інтер’єру дозволяє комбінувати фарбування та обклеювання шпалерами. А значить, проблема “Шпалери або фарбування” знімається сама собою! Все залежить від концепції. Тони можуть бути ідентичні, або перегукуватися, і Ви отримаєте унікальний інтер’єр. Правда, в цьому випадку краще все-таки звернутися до студії дизайну інтер’єру, інакше результат може не виправдати очікування.

Темні шпалери у дитячій кімнаті

Для тих, хто намагається відучити малюка малювати на стінах, є чудове рішення. Придбайте фарбу, на якій можна малювати крейдою! Вибирайте таке фарбування та малюйте всією родиною.

Шпалери у класичному інтер'єрі

Як бачите, не можна однозначно відповісти, що краще – шпалери або фарбування. Оптимальне рішення можете знайти Ви самі або звернувшись до дизайнера. Фахівець врахує всі Ваші побажання та розробить унікальне рішення.

Працюємо не з трендами, а з людиною. Дизайнерський ремонт з гарантією 1 рік.

Дізнатися більше

 
 

Замовити дизайн-проєкт інтер’єру та вибрати найкраще рішення можна у нашій студії дизайну! Ми маємо великий досвід роботи та солідне портфоліо, а планування дизайнери розроблять для Вас безплатно.

×
Имя
Email
Контактный номер
Загрузить файл
Оставить заявку
You should enable JavaScript to use this form.