Акцентна стіна в інтер’єрі здатна зробити приміщення оригінальним, ефектним і цікавим. Вона створює візуальний фокус та додає у простір родзинку. У цій статті фахівці студії дизайну інтер’єру розкажуть вам про найстильніші варіанти оформлення акцентної стіни. Читайте далі та дізнайтеся, як зробити цей елемент справжньою окрасою вашого житла!
#1. Що таке акцентна стіна та навіщо вона в інтер’єрі?
Акцентна стіна в інтер’єрі відрізняється від інших стін контрастним кольором, оформленням, матеріалом чи текстурою. Це фокусна точка, яка створює настрій в просторі та додає йому динаміки.
Акцентна стіна може виконувати кілька функцій:
- робить інтер’єр цікавішим, сміливішим та яскравішим;
- допомагає зонувати простір, щоб видокремити певні функціональні сектори;
- дає можливість візуально розширити вузьку кімнату.
Часто цей виразний елемент інтер’єру комбінує зазначені функції.
#2. Яку стіну краще зробити акцентною?
Немає жорстких правил щодо того, як повинна бути розташована акцентна стіна в інтер’єрі. Рекомендується вибирати ділянку у приміщенні, яка впадає в око, тільки-но людина заходить у кімнату. Зазвичай це стіна навпроти вхідних дверей.
Акцентна стіна може стати частиною будь-якого приміщення:
- у вітальні найчастіше увиразнюють стіну за диваном і кріслами або навпроти — за телевізором чи каміном;
- у спальні та гостьовій кімнаті можна поставити акцент за ліжком або навпроти нього. Це може бути як уся стіна, так і частина, яка відповідає ширині ліжка. Акцентну зону можна оформити на половину або всю висоту контрастним кольором чи фактурними матеріалами;
- у дитячій кімнаті акцентною стіною можна відокремити ігрову або навчальну зони, а також місце для сну;
- у кабінеті можна оформити акцентну стіну позаду робочого крісла;
- на кухні роблять акцентною обідню зону;
- у санвузлі можна зробити акцентну стіну позаду дзеркала та умивальника, виділити ванну, душову кабіну.
Важливо враховувати габарити приміщення та колір. Якщо кімната вузька, варто вибрати найкоротшу стіну, щоб візуально збалансувати недолік. Холодні зелений, синій та сірий відтінки оптично розширять простір та “відсунуть” стіну. Теплі червоний, жовтий, помаранчевий кольори, навпаки — наблизять її та “звузять” кімнату. Ці барви більше підходять для просторих та широких приміщень.
Працюємо не з трендами, а з людиною. Дизайнерський ремонт з гарантією 1 рік.
Акцентною може бути тільки одна стіна, інакше оформлення матиме візуально перевантажений вигляд. Біля акцентної стіни не бажано ставити багато громіздких меблів, адже вони перетягнуть увагу на себе та зроблять інтер’єр “важким”.
#3. Найкращі ідеї оформлення акцентної стіни
Для створення акцентної стіни в інтер’єрі застосовують різні варіанти оздоблення. Можна грати з відтінками, текстурами та матеріалами.
Колір для створення акцентної стіни підходить для всіх приміщень. Щоб правильно розставити кольорові акценти в інтер’єрі, варто дотримуватись правила 60-30-10, де 60% відведено головному кольору, 30% — додатковому, а 10% — акцентному. Завдяки цій формулі ви отримаєте гармонійну палітру. Для акцентної стіни можна використовувати як яскраві відтінки, які красиво контрастуватимуть з нейтральною гамою на інших стінах, так і забарвити стіну в інший відтінок кольору, яким пофарбована вся кімната.
Акцентну стіну в інтер’єрі вітальні навпроти дивану краще оформити в спокійних відтінках, щоб ніщо не заважало розмовам, відпочинку та перегляду фільмів. Для оформлення робочої зони доцільно вибирати кольори, які сприяють концентрації уваги (синій, блакитний, зелений).
Фотошпалери й шпалери з найрізноманітнішими зображеннями й візерунками підходять для спалень, дитячих кімнат та віталень. Для акцентної стіни обідньої зони в кухні рекомендується вибирати шпалери, виготовлені з вінілу або флізеліну — матеріалів, які не бояться високих температур та вологості.
Декоративна штукатурка в оформленні акцентної стіни відкриває широкі можливості для експериментів: текстуровані поверхні додають інтер’єру ефектної глибини. За її допомогою можливо створити не лише колірний, а й оригінальний фактурний контраст. Наприклад, покриття акцентної стіни може імітувати різне натуральне каміння, бетон, шкіру, шовкову або іншу тканину. Такий матеріал підійде для вітальні та житлових кімнат.
Для ванної та кухні рекомендується декоративна штукатурка на основі акрилу й силікону, оскільки вони витримують коливання температури й вологості, а також стійкі до появи плісняви.
Плитка підходить для ефектного дизайну не лише кухні й ванної кімнати, а й вітальні. Це чудовий варіант для оздоблення акцентної стіни з каміном.
Дерево — гарний вибір для оформлення акцентної стіни у вітальні, спальні та кабінеті. Природний матеріал заспокоює та створює атмосферу затишку й гармонії. До того ж, дерев’яна акцентна стіна в інтер’єрі візуально збільшує «плаский» простір.
На кухні можна робити дерев’яну акцентну стіну в обідній зоні лише в тому випадку, коли дерево правильно оброблене. Якщо знехтувати цим правилом, матеріал псуватиметься через постійні перепади температури та вологості.
М’які стінові панелі оригінальних форм красиво виглядатимуть у спальні, вітальні та дитячій кімнаті. Вони забезпечують додаткову звукоізоляцію, візуально корегують форму приміщення та зонують простір.
Цегляна акцентна стіна стане окрасою інтер’єру передпокою, вітальні, спальні чи обідньої зони. Для санвузла та фартуха на кухні — не найкращий варіант, оскільки шорстка пориста поверхня вбирає бруд та потребує догляду із застосуванням вологозахисних засобів.
Камінь — натуральний та його імітації — використовується для коридору, вітальні та мокрих зон.
Бетон підходить для світлих віталень.
Стіна-галерея, прикрашена картинами, панно, фотографіями, плакатами, колажами, посудом, дзеркалами, ліпниною, сувенірами стане ефектною прикрасою вітальні та обідньої зони.
Бібліотека з полицями темних чи яскравих кольорів — цікавий варіант акцентної стіни в затишній вітальні.
Жива стіна (вертикальний сад) підходить для зонування вітальні та обідньої зони.
Акцентна стіна в інтер’єрі — цікавий дизайнерський елемент, який додає креативу в оздоблення приміщення. Щоб отримати бажаний результат та не зробити простір «перевантаженим», скористайтесь послугами дизайнера інтер’єру. Наші фахівці підберуть оптимальне рішення, створять унікальний проєкт на основі ваших смаків, побажань та способу життя. З нами інтер’єр вашого житла буде стильним, комфортним та красивим!
Останні коментарі