Чи потрібно робити ремонт перед продажем квартири? Це питання викликає побоювання майже в усіх власників, які планують продати житло. Їх вагання виправдані: хоча ремонтні роботи і збільшують кінцеву ціну помешкання, але й потребують витрат грошей та часу. 

У цій статті експерти студії дизайну інтер’єру Home Interiors розглянуть плюси й мінуси ремонту перед продажем квартири, а також дадуть рекомендації з його проведення. Читайте далі, щоб дізнатись, коли ремонт збільшить вартість квартири, а коли від нього краще відмовитись взагалі.

#1. Переваги ремонту перед продажем квартири

Затишна спальня у відремонтованій квартирі

Доглянутий та акуратний вигляд житла — важливий фактор для багатьох покупців під час вибору квартири. Особливо, якщо вони не планують вкладатися у дорогий ремонт. Саме тому відремонтована квартира має низку плюсів на тлі інших подібних пропозицій на ринку нерухомості. Ремонт перед продажем дає можливість:

 • покращити враження під час перегляду квартири;
 • продати житло максимально швидко;
 • підвищити початкову вартість квартири;
 • охопити більше коло потенційних покупців.

#2. Недоліки ремонту перед продажем квартири

Стильна студія після ремонту

З одного боку ремонт квартири пришвидшує її продаж та збільшує вартість, але з іншого може спровокувати певні проблеми для власників:

 • ремонт відтерміновує момент, коли квартиру можна буде виставити на продаж;
 • для певних категорій покупців ремонт може бути недоречним, оскільки всі мають різні вимоги, смаки та бюджет;
 • незручності для власників під час ремонту;
 • ризик вкласти кошти в матеріали й ремонтні роботи та не «відбити» їх.

Щоб зрозуміти, чи потрібно робити ремонт перед продажем квартири, треба порахувати потенційну віддачу від інвестицій. Але насамперед необхідно визначитись, чи потрібен ремонт у квартирі взагалі, і якщо так, то який саме.

#3. Рекомендації щодо ремонту перед продажем квартири

Сучасна квартира після ремонту

Щоб прийняти виважене рішення щодо ремонту, необхідно врахувати кілька аспектів:

 • спочатку варто визначити стан житла, а вже потім вирішити, який потрібно робити ремонт перед продажем квартири. Косметичний ремонт квартири (фарбування, оновлення оздоблювальних матеріалів, нові шпалери, заміна сантехніки чи освітлювальних приладів) не потребує значних затрат, але може істотно вплинути на зовнішній вигляд квартири. Це оптимальний варіант для вторинного житла, якщо воно в непоганому стані. Також краще зробити косметичний ремонт, якщо на ринку багато квартир з подібним плануванням, але без ремонту. Це пришвидшить продаж.
 • Капітальний ремонт із заміною інженерних комунікацій і проводки, вирівнюванням стін і підлоги тощо може бути доцільно робити лише в тому випадку, якщо квартира має значні пошкодження або ремонт востаннє робили понад 10 років тому. Але зазвичай такі великі капіталовкладення не окуповуються.

  Працюємо не з трендами, а з людиною. Дизайнерський ремонт з гарантією 1 рік.

  Дізнатися більше

   
 • Дизайнерський ремонт, який передбачає вибір конкретної стилістики, планування, матеріалів, меблів і всього необхідного для створення унікального інтер’єру, підходить для квартир в елітних житлових комплексах. Проте важливо зауважити, що не варто робити такий дизайн занадто екстравагантним. Краще, щоб інтер’єр був відносно нейтральним, адже квартира має сподобатись якомога більшій кількості потенційних покупців;
Елегантна спальня після ремонту
 • незалежно від того, будете ви робити ремонт квартири чи ні, її обов’язково потрібно підготувати для перегляду: провести генеральне прибирання, вирішити проблеми з освітленням, вивезти старі меблі. Це правило діє для квартир перед продажем у всіх цінових сегментах;
 • у деяких випадках взагалі не потрібно робити ремонт перед продажем квартири. Наприклад, не має сенсу витрачати кошти, якщо вторинне житло в незадовільному стані або розташоване на околицях міста. У першому випадку доведеться робити капітальний ремонт, але немає гарантії, що вкладені кошти та час виправдають себе. За помешкання з ремонтом в економсегменті покупці також не захочуть переплачувати, оскільки зазвичай планують переробити житло під себе. Тому в таких ситуаціях вигідніше продати квартиру як є;
Кухня в світлих тонах після ремонту
 • важливе значення має простір перед квартирою. Темний, занедбаний під’їзд може відштовхнути потенційних покупців. Щоб уникнути цього, рекомендується пофарбувати стіни та повісити кілька лампочок;
 • плануючи ремонт, враховуйте побажання та потреби потенційних покупців. При придбанні вторинного житла велике значення мають зручність розташування, транспортні розв’язки, близькість шкіл, лікарень і магазинів. У цьому сегменті зазвичай шукають дешевші варіанти, щоб облаштувати квартиру на власний смак. Тому буде достатньо невеликого за об’ємом робіт ремонту (або можна не робити його взагалі). Щодо елітної нерухомості, то ремонт підкреслить її унікальність, тому в нього доцільно вкладати гроші;
Шикарний пентхаус після ремонту
 • якщо ви точно вирішили, що вам потрібно робити ремонт перед продажем квартири, краще залучити професіоналів. Вони оцінять  фронт робіт, складуть кошторис, виберуть надійну ремонтну бригаду та проконтролюють кожен етап процесу. В результаті ви отримаєте якісно та вчасно зроблений ремонт «під ключ» без зайвих турбот.

#4. Чи можливо продати квартиру з ремонтом дорожче?

Затишна відремонтована кімната

Так, ремонт може вплинути на підвищення вартості житла. Але якщо ціна ремонтних робіт вища за потенційне зростання ціни квартири, виставленої на продаж, то краще переглянути бюджет та об’єм робіт або відкинути ідею ремонту взагалі. 

Вдалим капіталовкладенням стане ремонт у нових квартирах в елітних ЖК. У цьому сегменті покупці зазвичай не мають часу самостійно займатися ремонтом, але мають гроші та бажання відразу придбати стильно облаштоване та комфортне житло.

Сподіваємось, наша стаття допомогла вам прийняти рішення, чи потрібно робити ремонт перед продажем квартири. Якщо ви вирішили відремонтувати житло, скористайтесь послугами дизайнера інтер’єру. Експерти студії Home Interiors запропонують найвдаліші ідеї з відновлення помешкання та візьмуть на себе всі організаційні моменти ремонтних робіт. А ви вчасно отримаєте ідеальний результат!

×
Имя
Email
Контактный номер
Загрузить файл
Оставить заявку
You should enable JavaScript to use this form.