Дизайн прохідної кімнати — справжній виклик, адже її потрібно зробити зручною і практичною, але разом з тим — стильною й ефектною. У цій статті експерти студії дизайну інтер’єру Home Interiors розкажуть, як краще оформити такий простір з урахуванням його особливостей.

 Читайте далі й дізнайтеся, як зробити прохідну кімнату затишною, красивою та функціональною!

#1. Чим прохідна кімната відрізняється від інших та як це впливає на її дизайн інтер’єру

Дизайн прохідної кімнати в нейтральних тонах

Прохідна кімната має доволі нестандартне планування з кількома дверними отворами (від двох до чотирьох). Вона пов’язує різні приміщення квартири, слугуючи центральною сполучною ланкою між ними. Часто з цієї кімнати можна потрапити в передпокій, коридор, спальню, дитячу чи кухню. Найчастіше прохідною стає вітальня, рідше — ігрова, кабінет, домашня бібліотека тощо. Ця кімната має бути зручною для пересування, відпочинку та спілкування.

Дизайн прохідної кімнати потребує особливого підходу саме через велику кількість проходів, що ускладнює меблювання. Якщо поставити забагато меблів або неправильно їх розмістити, інтер’єр стає перевантаженим. Давайте дізнаємося, як цього уникнути.

#2. Як розташувати меблі в прохідній кімнаті

Дизайн прохідної кімнати в сучасній квартирі

При розставленні меблів у прохідній кімнаті варто відштовхуватись від кількості й розташування проходів, а також від площі. Загалом меблі не повинні займати багато місця. Великі предмети краще ставити подалі від дверей і проходів. Для прохідних кімнат чудово підходять складані конструкції, які легко трансформувати.

У симетричному приміщенні краще за все й меблі розставити симетрично. Якщо ж планування прохідної кімнати асиметричне, головні орієнтири при оформленні дизайну — максимальний простір та свобода пересування.

Працюємо не з трендами, а з людиною. Дизайнерський ремонт з гарантією 1 рік.

Дізнатися більше

 

В центрі просторої прохідної кімнати меблі можна розставити острівцем, а в невеликому приміщенні їх доречніше розташувати вздовж стін. У маленьких кімнатах небажано розміщувати журнальні столики й пуфи, оскільки вони захаращують прохід. Також, щоб не загромаджувати простір невеликих приміщень, краще вибрати навісні полиці, а замість великого дивану — крісла.

Дизайн компактної прохідної кімнати

Якщо у кімнаті три і більше проходів, не варто розставляти всі меблі вздовж стін. Можна зробити диван центральним елементом зонування. Він розділить вітальню і столову або робочу зону та місце для відпочинку.

#3. Правила гармонійного зонування

Дизайн шикарної прохідної кімнати

Зонувати доцільно просторі прохідні кімнати. Розділяючи простір на функціональні зони, важливо зберегти єдине стилістичне рішення, не перешкоджаючи проникненню світла й руху між приміщеннями. Для зонування підійдуть стелажі, диван, шафи, перегородки, ширми, килими.

Сучасний дизайн прохідної кімнати

Якщо вітальня об’єднана з кухнею чи обідньою зоною, їх можна зонувати за допомогою освітлення, різнорівневого підлогового покриття, стола, поставленого впритул до спинки дивана, а також різних матеріалів і кольорів для оздоблення стіни та підлоги.

#4. Оформлення проходів

Дизайн прохідної кімнати в помешканні

Як ми зазначили вище, головна особливість прохідної кімнати — наявність кількох дверних отворів. Це означає зменшення корисного простору та лімітування варіантів розміщення меблів. 

Двері краще робити максимально непомітними, в ідеалі — такого самого кольору, що й стіни. Це зробить дизайн прохідної кімнати цілісним. Якщо ви розглядаєте моделі зі скляними вставками, то враховуйте, що вони пропускають більше світла, але погано справляються з шумоізоляцією.

Щоб правильно оформити та вибрати міжкімнатні двері, необхідно враховувати планування прохідної кімнати.

  • Суміжні займають лише один кут у кімнаті, тому лишають більше можливостей для розташування меблів.
Дизайн прохідної кімнати в класичному стилі
  • Паралельні наскрізні двері — вдале рішення, адже лінія проходу умовно розділяє кімнату на дві зони. Це дає можливість створити ефект ізольованого приміщення  та розмістити меблі, не захаращуючи проходи.
  • Діагональні дверні прорізи можна обіграти, якщо з одного боку поставити м’які меблі, а з другого — облаштувати ТВ-зону чи встановити шафи. Головне, аби на траєкторії руху не було нічого зайвого. 
  • Двоє дверей у лінію на одній стіні відкривають можливості для ефектного дизайну. Проміжок між ними можна прикрасити картинами або фото, оформити ТВ-зону, розмістити книжкові полиці чи декоративний камін, поставити шафи або м’які меблі, максимально використовуючи простір уздовж інших стін.
  • Розсувні двері заощаджують простір у суміжних кімнатах.
Грамотний дизайн прохідної кімнати

У багатьох випадках можна обійтись і без дверей. Наприклад, між вітальнею і коридором, передпокоєм, кухнею чи обідньою зоною достатньо звичайного проходу. Зайвими будуть і розпашні двері в маленькій прохідній кімнаті, оскільки у відчиненому стані вони займають багато місця.

#5. Освітлення в прохідній кімнаті

Дизайн прохідної кімнати в сучасному помешканні

У прохідній кімнаті має бути яскраве, тепле освітлення, яке заспокоює та створює атмосферу затишку. Краще відмовитись від громіздких люстр, особливо якщо стеля низька. Такі моделі візуально зменшують кімнату та «опускають» стелю. По периметру прохідної кімнати можна встановити точкове освітлення, для центрального — вибрати пласку люстру та споти з різними кутами нахилу світильників. Варто додати й локальне світло для кожної функціональної зони (бра, торшери).

#6. Дизайн прохідної кімнати: матеріали, кольори та декор

Стильний дизайн прохідної кімнати

Для підлоги в прохідній кімнаті краще вибирати міцне покриття (ламінат, паркетна дошка, кварцвінілова плитка, якщо облаштована тепла підлога — керамограніт або плитка). Матеріали мають бути стійкими до зношування, адже в цій зоні ходять значно більше, ніж в ізольованих кімнатах.

Візуально розширити простір прохідної кімнати допоможуть правильно підібрані кольори. Рекомендується надавати перевагу світлим, пастельним відтінкам, які оптично збільшують простір. Це можуть бути такі кольори як білий, бежевий, сірий, блідо-жовтий, кремовий, рожевий, сріблястий, блакитний, світло-оливковий.

Дизайн прохідної кімнати в приватному будинку

Пофарбувати стіни і стелю в один колір декоративною штукатуркою або фарбою — практичне рішення. Це розмиє кордони між ними та візуально «підніме» стелю.

У дизайні слід уникати великих малюнків на стінах, темних акцентів і об’ємного декору. Варто звернути увагу на дзеркала і скляні поверхні: вони візуально розширять кімнату та збільшать кількість світла. Урізноманітнять дизайн прохідної кімнати й оригінальні чохли для диванних подушок та живі рослини. Для вікон підійдуть світлі рольштори, римські штори або легкий тюль.

#7. Варіанти перепланування прохідної кімнати

Дизайн світлої прохідної кімнати

Перепланування квартири — найрадикальніший спосіб для об’єднання прохідної кімнати з іншими приміщеннями. Часто це гарний варіант, адже простір стає просторішим, світлішим та комфортнішим.

Найчастіше об’єднують вітальню з кухнею, що дає можливість виділити зону для приготування їжі, облаштувати мініїдальню, простір для розваг та відпочинку.

Вишуканий дизайн прохідної кімнати

Також до прохідної вітальні можна приєднати передпокій, коридор, балкон чи лоджію. Завдяки такому об’єднанню збільшується корисна площа, а приміщення легко ділиться на функціональні зони.

Дизайн прохідної кімнати — складніша задача, ніж здається на перший погляд. Щоб уникнути критичних помилок, краще довірити оформлення цього простору професіоналам. Скористайтесь послугами дизайнера інтер’єру! Експерти студії Home Interiors запропонують вам практичні й оригінальні стилістичні рішення, завдяки яким у вашому житлі пануватиме комфортна та затишна атмосфера!

×
Имя
Email
Контактный номер
Загрузить файл
Оставить заявку
You should enable JavaScript to use this form.