Психологія кольору в інтер’єрі відіграє ключову роль у створенні затишної атмосфери та красивого простору. Вибираючи колірну гаму для житла, важливо поєднати особисті вподобання власників з функціональністю кожного приміщення. Адже всі кольори по-різному впливають на емоції та візуальне сприйняття.
У цій статті експерти студії дизайну інтер’єру Home Interiors розкажуть про вплив різних відтінків на настрій та підкажуть, як створити ідеальний простір завдяки правильно підібраним кольорам.
#1. Загальні поради щодо вибору кольорів в інтер’єрі
Приємна атмосфера та гармонійна дизайн-концепція багато в чому залежать від психології кольору в інтер’єрі, а саме правильного поєднання відтінків. Щоб колірна гама була візуально збалансована, рекомендуюється користуватись правилом 60-30-10:
- 60% відводиться на домінантний колір, який відповідає за загальну атмосферу;
- 30% йде на вторинний колір, який доповнює чи контрастує з основним;
- 10% припадає на кольорові акценти в інтер’єрі.
Ідеальну палітру можна вибрати за допомогою кольорового кола Йоганнеса Іттена. Знаменитий швейцарський художник розробив кругову схему з 12 кольорів — основних, додаткових і третинних.
Так, гармонійно поєднуються розміщені один навпроти одного жовтий і фіолетовий та синьо-зелений і червоно-помаранчевий. Серед вдалих комбінацій — класична тріада з жовтого, жовто-зеленого та зеленого. Мають гарний вигляд контрастні пари, наприклад жовто-зелений, жовто-помаранчевий, синьо-фіолетовий і червоно-фіолетовий.
Психологія кольору в інтер’єрі стверджує, що комбінації фарб по-різному впливають на людей. Холодні й стримані блакитний, синій, сірий, зелений, фіолетовий заспокоюють. Вони підходять для оздоблення спальні чи робочої зони. Теплі бежевий, помаранчевий, жовтий, персиковий, червоний тонізують, тому їх часто вибирають для вітальні, кухні та їдальні.
При виборі палітри варто враховувати розмір кімнати, освітлення і висоту стель. Адже кольори впливають на загальне сприйняття розмірів приміщення. Наприклад, темні візуально зменшують невеликі кімнати.
Важливу роль у психології кольору в інтер’єрі відіграє освітлення. Чим більше природного світла, тим яскравіше і насиченіше сприймається колірна гама. Тому в приміщеннях з великою кількістю сонячного світла дизайнери рекомендують вибирати стримані кольори та розставляти яскраві акценти.
#2. Психоемоційний вплив різних кольорів в інтер’єрі
Психологія кольору в інтер’єрі враховує вплив відтінків на емоційний стан, допомагає правильно вибрати та поєднати їх, щоб створити бажаний ефект.
Білий і бежевий колір в інтер’єрі створюють відчуття чистоти, легкості, свіжості. Це універсальні відтінки для дизайнів у різних стилях, оскільки вони ідеально поєднуються з усіма холодними й теплими кольорами. Підходять для маленьких просторів, візуально збільшуючи площу. Гарний вибір для головного базового кольору, який можна доповнити сміливими і яскравими акцентами, щоб увиразнити інтер’єр та додати характеру.
Синя палітра створює в інтер’єрі заспокійливу атмосферу, допомагає зосередитись і викликає відчуття свіжості. При виборі синього кольору варто враховувати площу кімнати, адже світла, блакитна палітра візуально розширює простір, а темна може зробити його меншим.
Щоб синій і блакитний не були надто холодними, їх рекомендують поєднувати з теплими білими й кремовими кольорами. Сині меблі, подушки, штори, картини чи килими можуть стати яскравими акцентами в інтер’єрі.
Жовтий, як каже психологія кольору в інтер’єрі, поліпшує настрій, наповнює світлом, енергією і радістю будь-яке приміщення. Щоб уникнути перенасиченості, жовтий рідко обирають як основний колір. Він підійде для акцентної стіни в інтер’єрі чи як яскравий акцент у декорі й меблях. Жовтий гарно поєднується з білим, синім, зеленим, бірюзовим, червоним, фіолетовим і чорним кольорами.
Сірий і всі його відтінки вважаються справжніми універсалами в дизайні, адже допомагають створити стильний й елегантний інтер’єр. Вони наповнюють кімнати спокоєм і затишком. Сіра палітра слугує ідеальним тлом для будь-яких акцентів та гарно поєднується з іншими кольорами, наприклад, з рожевим і блакитним. Така комбінація має ніжний вигляд.
У поєднанні з яскравими акцентами сірий додає в інтер’єр енергії та характеру. Проте треба бути обережними з темно-сірим кольором у кімнатах з невеликою площею, оскільки він може візуально їх зменшити.
Чорний колір може зробити інтер’єр елегантним, розкішним і серйозним водночас. Ефект залежить від розміру кімнати та дизайну. Цей колір надає глибини та простору інтер’єрам в стилі лофт, хай-тек.
Чорний — гарний акцентний колір, що красиво підкреслює меблі, текстиль і декоративні прикраси. Утворює красиві контрасти з білим і червоним, а також стильні поєднання із сірим і золотистим. Не підходить для невеликих приміщень, бо вони будуть незатишними й виглядатимуть ще меншими, ніж насправді.
Червоний розглядається у психології кольору в інтер’єрі як втілення енергії, натхнення і життєвої сили. Він також асоціюється з активною діяльністю, впевненістю і гарним настроєм. Але з червоним варто дотримуватись міри, адже його надлишок перевантажує простір. Білі, сірі й нейтральні кольори балансують червоний. Він підходить для акцентної стіни, меблів і стильного декору.
Помаранчевий колір називають антидепресантом, адже він наповнює енергією і бадьорістю. Його можна вибирати для оформлення інтер’єрів, наповнених теплом і сонцем. Підходить для кімнат, де родина проводить багато часу разом, наприклад для кухні або вітальні. У приміщеннях, де домінує спокійна, нейтральна палітра, помаранчевий використовують для яскравих акцентів — декору чи меблів.
Фіолетовий психологія кольору в інтер’єрі рекомендує використовувати обережно й у поєднанні зі світлішими кольорами. Це розкішний, але меланхолічний колір. Якщо його забагато, він може навіювати сумний настрій.
Фіолетові стіни роблять інтер’єр таємничим, що неодмінно сподобається неординарним особистостям. Меблі й аксесуари такого кольору створюють стильний і елегантний дизайн.
Зелений — колір спокою й рівноваги, який асоціюється з природою. Підходить для просторих будинків і великих приміщень, зокрема для оформлення вітальні, бібліотеки, робочого кабінету або дитячої. Зелений рекомендують як для стін, так і для декору — штор, килимів, ваз.
Рожевий колір асоціюється з позитивом і гармонією. Його ніжні відтінки створюють відчуття комфорту, затишку й безпеки, тому колір можна вибрати для спальні або дитячої. Рожевий красиво поєднується з білим, бежевим, коричневим, сірим, блакитним і синім кольорами.
Працюємо не з трендами, а з людиною. Дизайнерський ремонт з гарантією 1 рік.
Вибираючи відтінки з урахуванням психології кольору в інтер’єрі, важливо дотримуватись міри для гармонійного вигляду кожного простору. Від правильного вибору колірної гами залежить не лише вигляд приміщення, а й емоційний стан людей, які будуть в ньому знаходитися. Тому для ідеального підбору кольорів краще скористатись послугами дизайнера інтер’єру.
Наші фахівці розроблять дизайн-проєкт вашого житла, допоможуть підібрати ідеальну палітру з урахуванням ваших уподобань і стилю життя та вирішать усі завдання, пов’язані з ремонтом. Ви отримаєте красивий і затишний дім своєї мрії!
Останні коментарі